Jump to content

oduzimanje djece


Slomljeno srce

Preporučene objave

Dobar dan ,hitno molim odgovor ! Majka sam troje djece zivim u stanu s nevjencanim suprugom,ocem djece,obadvoje smo nezaposleni i primamo djecji doplatak i porod.naknadu. Djeca su zdrava,uhranjena,cista itd.mi ih naravno obozavamo,stan u kojem zivimo je dobar ali je namjestaj dotrajo,zidovi su posarani i iscrtani,nas je pet i tako dalje! Anonimnom dojavom pozvan nam je centar za socijalnu skrb pod izlikom da pustamo glasnu muziku,da imamo pasa u kuci , da konzumiramo alkohol i drogu i galamimo! Dvije socijalne radnice su dosle na vrata ja sam ih pustila u kucu normalno,ispricale mi za tu prijavu í sa te teme presli na temu stana da je citiram -pretrpan igrackama,robom ,da mi zidovi moraju bit ofarbani i da mi na plafonu koji je visok preko tri metra visi paucina u kutu! Ok! Krenule da ce otic ali kao na izlazu mi kazu da bi ja i suprug trebali skupa doc na razgovor kod njih,ali bez djece,na pitanje di da ih pustim, odgovaraju da ih pustim kod neke prijateljice,posto bake i djeda nemaju niti od muza niti od mene. Oni gledaju dobrobit djece a djeca nemogu sa nama,to mi je totalno bez veze. Na nase inzistiranje dosli smo individualno i to im bas nije bilo drago ali ja svoju djecu ne pustam kod nikog ! Muz je iso prvi i njemu su rekli nakon razgovora da ode kod pravnika i potpise da je prijava lazna i da nista nije tocno,a stan bi bio bolji ali eto kao sta sam vec navela mi smo nezaposleni,a nas je pet. Nakon tjedan dana sam dosla ja na razgovor i meni su rekle da ovo ta je prijavljeno sad ostavim da to nije bitno nego je njima bitan stan tj.sta je prepun igracka,robe i sta su djeca iscrtala zid dnevnog boravka i sve sta sam gore navela i radi toga mi zele odredit nadzor od 6mj. Ja nisam htjela pristat jer mislim da to nije pitanje djece nego njihovog zabadanja,kad sam rekla da necu nadzor rekli su mi da ce me dat na sud,prijavit policiji i drzavnom odvjetnistvu! Ja samo zelim znati da li mi mogu oduzet moju djecu,i da li da pristanem na nadzor ili ne? Zahvaljujem se unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

"Oni gledaju dobrobit djece a djeca nemogu sa nama,to mi je totalno bez veze."

 

Možda je to vama bezveze, kako kažete, ali kako sami tvrdite bez posla ste, pretpostavljam da tražite posao? Tko će vam čuvati djecu ako se zaposlite, kad sada nemate rješeno da vam ih netko pričuva na sat vremena!?

 

Veliku grešku radite ne pristajući na nadzor. Ako je kod vas sve u redu, kako tvrdite, onda je u vašem interesu pristanak na nadzor kako bi "lažne" dojave opovrgnuli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan ,hitno molim odgovor ! Majka sam troje djece zivim u stanu s nevjencanim suprugom,ocem djece,obadvoje smo nezaposleni i primamo djecji doplatak i porod.naknadu. Djeca su zdrava,uhranjena,cista itd.mi ih naravno obozavamo,stan u kojem zivimo je dobar ali je namjestaj dotrajo,zidovi su posarani i iscrtani,nas je pet i tako dalje! Anonimnom dojavom pozvan nam je centar za socijalnu skrb pod izlikom da pustamo glasnu muziku,da imamo pasa u kuci , da konzumiramo alkohol i drogu i galamimo! Dvije socijalne radnice su dosle na vrata ja sam ih pustila u kucu normalno,ispricale mi za tu prijavu í sa te teme presli na temu stana da je citiram -pretrpan igrackama,robom ,da mi zidovi moraju bit ofarbani i da mi na plafonu koji je visok preko tri metra visi paucina u kutu! Ok! Krenule da ce otic ali kao na izlazu mi kazu da bi ja i suprug trebali skupa doc na razgovor kod njih,ali bez djece,na pitanje di da ih pustim, odgovaraju da ih pustim kod neke prijateljice,posto bake i djeda nemaju niti od muza niti od mene. Oni gledaju dobrobit djece a djeca nemogu sa nama,to mi je totalno bez veze. Na nase inzistiranje dosli smo individualno i to im bas nije bilo drago ali ja svoju djecu ne pustam kod nikog ! Muz je iso prvi i njemu su rekli nakon razgovora da ode kod pravnika i potpise da je prijava lazna i da nista nije tocno,a stan bi bio bolji ali eto kao sta sam vec navela mi smo nezaposleni,a nas je pet. Nakon tjedan dana sam dosla ja na razgovor i meni su rekle da ovo ta je prijavljeno sad ostavim da to nije bitno nego je njima bitan stan tj.sta je prepun igracka,robe i sta su djeca iscrtala zid dnevnog boravka i sve sta sam gore navela i radi toga mi zele odredit nadzor od 6mj. Ja nisam htjela pristat jer mislim da to nije pitanje djece nego njihovog zabadanja,kad sam rekla da necu nadzor rekli su mi da ce me dat na sud,prijavit policiji i drzavnom odvjetnistvu! Ja samo zelim znati da li mi mogu oduzet moju djecu,i da li da pristanem na nadzor ili ne? Zahvaljujem se unaprijed
Hvala na komentaru! Ja sam na porodiljnom,kao sta sam rekla,a suprug na birou,ali ovako u fusu radi sve sta mu se nudi! Djecu bi ja rado dala u vrtic,ali kao sta svi vec to znaju nema slobodnih mjesta ni pod razno,svake godine sam dobila negativan odgovor! Nadzor nisam odbila nego sam pitala savjet da pristanem ili ne,jer se ne smatram krivom nipodkoju optuzbu,ali eto svi znamo da ima svakakvih ljudi pa neka onom ko je mene povrijedio tim ''gnjusnim'' lazima bude na dusu!
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Krenule da ce otic ali kao na izlazu mi kazu da bi ja i suprug trebali skupa doc na razgovor kod njih,ali bez djece,(...) Na nase inzistiranje dosli smo individualno i to im bas nije bilo drago ali ja svoju djecu ne pustam kod nikog !

Bilo bi lijepo da se ne saplićete o vlastitu nogu.

Ukoliko doista ne biste nikada pustili svoju djecu kod nikog na sat dva, onda ostavljate mogućnost za samo 2 varijante:

a. da imate problem naravi koja bi vjerojatno toplo preporučila pomoć stručne osobe u vidu terapijskog tretmana

b. da je vaša socijalna mreža izrazito nepouzdana i rizična (a u najboljem slučaju da se izolirate), a nije poželjno i usmjerava ka utvrđivanju uzroka tome

 

Prihvatite prethodni savjet, pa uvjerite one koji tvrde ili pretpostavljaju suprotno. Riječima i otporom možete postići samo suprotno, pojačane sumnje da je to o čemu govorite netočno. Treba li vam što takvog baš, procijenite sami.

 

Djecu vam neće nitko oduzimati, jer kad bi bilo svako dijete čijim roditeljima je izrečena mjera nadzora nad izvršenjem roditeljske skrbi završilo kod udomitelja, ne bi ih bilo dovoljno ni deseterostruko koliko ih ima. Po tome možete valjda procijeniti jesu li vaše pretpostavke točne ili nisu.

 

Stišajte povrijeđeni ego, riješite se toga što prije, pokazujući tijekom nadzora koliko ste kvalitetni roditelji koji adekvatno skrbe o djeci. Naime, vaš pristanak za izricanje ove mjere nije potreban, pa dalje ovisi samo o tome koliko se netko ima volje baviti tzv nedobrovoljnim klijentima (a to su svi kojima je izrečena mjera obiteljsko-pravne zaštite), koji ujedno pokazuju da nemaju volje surađivati i dapače se tome žestoko opiru. Tzv. "zabadanje nosa" jednom tjedno vam ne bi trebalo biti pretjerano opterećenje naročito u vrijeme kada uvijek jedno ili oboje ne radite, a nudi vam se prilika demantirati svaki od navoda činjenicama, potvrditi svoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija