Jump to content

visina primanja nakon priznate profesionalne bolesti


loko.zup

Preporučene objave

Pozdrav svima,imam jedno pitanje ako mi netko može odgovoriti.

Naime na bolovanju sam od 21.05.2012. do danas i dalje.Primao sam minimalan iznos naknade za vrijeme trajanja bolovanja ,jer nisam udovoljavao uvjetu radnog staža.Sada mi je priznata profesionalna bolest,22.01.2013 a zahtjev je predan i poslan početkom 10-og mjeseca 2012. Dan nastanka profesionalne bolesti je 30.07.2012.

U zakonu stoji da mi pripada naknada ko povrede na radu,priznate profesionalne bolesti ili posljedica sudjelovanja u obrani domovine 100% na teret HZZO-a od prvog dana bolovanja.Međutim kažu mi da nemam pravo dok mi nije priznata profesionalna bolest.

Sada me zanima dali netko pouzdano zna dali mi naknada u visini 100% pripada od dana nastanka bolesti,od dana kada je podnesena prijava za priznavanje prof. bolesti ili od dana kada mi je priznata prof.bolest.

Unaprijed se svima zahvaljujem i ako ima netko savjet što da poduzmem da bih ostvario svoja stvarna prava,jer sam živio od 02.07.2012. i dan danas od naknade u iznosu 831,50 kn.

 

H V A L A !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija