Jump to content

MOLIM POMOĆĆĆĆĆĆ


nelly

Preporučene objave

IZVANBRAČNO SAM DIJETE,NEMAM PRAVO VIŠE SUDSKI GONITI TKZ.TATU,ALI DA LI IMAM PRAVO IL POSTOJI LI IKAKAV POSTUPAK DA ZATRAŽIM KOJA JE ON KRVNA GRUPA S OBZIROM DA JA NE NOSIM MAMINU KRVNU GRPU.MAMA MI JE PREMINULA,GONILA JE SUDSKI 1977 GOD.,AL JE SE TADA USPILO SREDIT (NA ŽALOST NOVCI ČUDA ČINE) DA MI NIJE OTAC,I TRIBALO JE BITI PONOVLJENO VJEŠTAČENJE ALI ONA NIJE HTJELA VIŠE KAD JE VIDILA KAKO SUDSTVO RADI.JA NISAM PODNOSILA ZAHTJEV ZA UTVRĐIVANJE,TRENUTNO MI JE 28 GOD I NEMAM VIŠE PRAVO(KOLIKO SAM INFORMIRANA)ALI BI VOLILA ZNATI DA LI NOSIM NJEGOVU KRVNU GRUPU RADI MOJE DJECE.HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obiteljski zakon vidi razlog da se tuzba ne bi mogla podnijeti.

 

2. Utvrđivanje majčinstva i očinstva sudskom odlukom

 

Članak 71.

(1) Tužbu radi utvrđivanja majčinstva ili očinstva može podnijeti dijete do navršene dvadeset i pete godine života.

(2) Ako je dijete maloljetno ili je potpuno lišeno poslovne sposobnosti ili je odlukom o djelomičnom lišenju poslovne sposobnosti određeno da ne može poduzimati radnje koje se tiču osobnih stanja, tužbu u njegovo ime može podnijeti osoba koja ga po zakonu zastupa.

 

Postoji li sansa da vas otac prizna bez tuzbe? Koliko je proslo od smrti majke (vise ili manje od godine dana)? Da li je postupak po tuzbi vase majke pravomocno okoncan? Bojim se, ali neka me kolege korigiraju ako grijesim, da se u vasem slucaju radi o prekluziji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kad imam neki problem običino razmišljam o tome što bi bilo pravično.

Pa tek onda tražim propise.

Zato se ispričavam ako je moje mišljenje suprotno onom iz Obiteljskog zakona.

 

A onda se opet pitam, kome je trebalo da ograničava vrijeme podnošenja tužbe na 25 godina starosti. Očinstvo i prava i obveze iz tog osnova nemaju veze sa 24 godine ili 26 ili 36, već je to kategorija vezana za pojam života nekog ljudskog bića.

Obzirom da mi obiteljsko pravo nije struka, odustajem.

 

Onaj isti Anonymous

 

P.S. OK. To je za utvrđivanje očinstva (briga oca o djetetu) ali zar nije pitanje o imovini (nasljeđivanje) koje pitanje je neovisno o tome da li je tko samo djete ili nešto starije od toga?

Ipak ne odustajem, pa makar samo pitanjem ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne znam pojedinosti oko utvrđivanja očinstva.znam da je bilo 77 god,da je sređeno u očevu korist.bilo je vještačenje u sarajevu,ne postoje papiri više tamo,a zatim ponovljenu u zavodu za sudsku medicinu u zg,i tada naši dokumenti nisu stigli na vrijeme u roku za presudu(tj.mamin advokat ih nije proslijedio jer je bio plaćen za to)i tribalo je opet ponoviti postupak i mama nije htjela više.mama mi je umrla ima 15 god,u svojoj 32 god.ja sam pokušavala da stupim u bilo kakav kontakt sa ocem,jer živimo u istom mistu,al on je uvik izbjegavao taj susret.na žalost i dan danas.Kad sam u njegovu prisustvu izgubi kontrolu,postaje nervozan,ruke mu se tresu,itd. Ja sam majka dvoje dice,njegova dica su također udata,i imaju dicu.Ja ništa drugo ne bih htjela nego da znam samo radi moje dice jeli ili nije.Odričem se svih mojih prava,niti tražim službeno da me prizna.I zato sam htjela da znam da li postoji mogućnost da saznam koja je on krvna grupa s obzirom da ja ne nosim maminu .I ta dobna ograničenost traženja utvrđ.očinstva mi je smješna,ako je netko nečije dite,zar nije za cili život???I dal ja mogu zatražiti papire sa suđenja u zg u centru za sudsku medicinu,dal imam pravo da vidim šta je se tu zbivalo?Imam nešto al tu ništa određeno ne piše.eto,zahvalna bi bila za bilo kakvu informaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija