Jump to content

da li sam mogao proći sa opomenom?


butthead

Preporučene objave

Poštovanje,

 

nekidan sam napuhao 0.83 i zaradio prekršajni nalog, kaznu od 1000 kn i 6 mjeseci zabrane upravljanja motornim vozilom.

 

već sam našao dosta odgovora i savjeta na vašem forumu, ali imam još par pitanja...

 

1.) da li sam mogao proći sa opomenom, budući da nisam nikad do sad ni za što bio kažnjavan? Da li policajac ima ovlasti riješiti takav slučaj na taj način?

Naime, policajac je tvrdio da on nikako ne može izbjeći izdavanje prekršajnog naloga, da je podatak o testiranju u dregeru trajno zapisan?? :-? ... i da on riskira svoj posao ako mi ne izda prekršajni nalog.

Da li je to istina?

 

2.) u PU su mi rekli da zabrana upravljanja m. v. počinje odmah po uručenju naloga, a ovdje sam pročitao da ona počinje presudom suda o istoj. Da li to znači da se ona zamrzava po uručenju mog prigovora u PU do donošenja presude suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.) da li sam mogao proći sa opomenom, budući da nisam nikad do sad ni za što bio kažnjavan? Da li policajac ima ovlasti riješiti takav slučaj na taj način?

Naime, policajac je tvrdio da on nikako ne može izbjeći izdavanje prekršajnog naloga, da je podatak o testiranju u dregeru trajno zapisan?? :-? ... i da on riskira svoj posao ako mi ne izda prekršajni nalog.

Da li je to istina?

Kazna za takav prekršaj je u rasponu 1000-3000 kn uz zaštitnu mjeru i 1 bod tako da kako kaže Petpetica nema uvjeta za upozorenje.

Upozorenje se dobije samo kada je propisana kazna do 1000 kn i da nema drugih elemenata kazne (mjera i bodovi).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija