Jump to content

trudnoća u vrijeme trajanja neplaćenog dopusta


beba75

Preporučene objave

Molim Vas za info.

Trenutno koristim neplaceni dopust kod poslodavca kod kojeg sam 15 godina u neprekidnom radnom odnosu na neodredjeno.

 

Zbog bolesti sam zatrazila vec drugu godinu za redom neplaceni, koji mi je odobren. Medjutim u tom vremenu sam ostala u drugom stanju sa komplikacijama u trudnoci, odnosno mirovanjem.

 

Neplaceni dopust istice u 5 mj. ove godine kada cu biti u 7mjesecu trudnoce te kao takva necu moci krenuti raditi.

 

Koja su moja prava, da li mogu skratiti neplaceni , odmah stupiti u radni odnos i drugi dan otvoriti bolovanje zbog trudnoce , ili po isteku neplacenog?

 

Koja su moja prava u ovom trenutku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas za info.

Trenutno koristim neplaceni dopust kod poslodavca kod kojeg sam 15 godina u neprekidnom radnom odnosu na neodredjeno.

 

Zbog bolesti sam zatrazila vec drugu godinu za redom neplaceni, koji mi je odobren. Medjutim u tom vremenu sam ostala u drugom stanju sa komplikacijama u trudnoci, odnosno mirovanjem.

 

Neplaceni dopust istice u 5 mj. ove godine kada cu biti u 7mjesecu trudnoce te kao takva necu moci krenuti raditi.

 

Koja su moja prava, da li mogu skratiti neplaceni , odmah stupiti u radni odnos i drugi dan otvoriti bolovanje zbog trudnoce , ili po isteku neplacenog?

 

Koja su moja prava u ovom trenutku?

 

Pa možete vi i odmah prekinuti taj neplaćeni i u dogovoru s poslodavcem otvoriti npr. bolovanje zbog komplikacija trudnoće i sl. Samo je fer poslodavcu isto reći što je posrijedi, zar ne?! On ionako ništa ne gubi jer i sada vjerojatno ima drugu osobu, te za Vas kao takvu ne plaća doprinose i sl. (što neće niti kada ćete biti na bolovanju/porodiljnom). Jedino što "dobivate" je zapravo ponovni staž, te zdravstveno osiguranje na osnovi zaposlenja. A ionako morate otvoriti obavezni porodiljni ubrzo...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prema najnovijim informacijama, poslodavac ipak nešto mora platiti za mene...sada me pak nagovaraju da trudna sa komplikacijama uzmem još jednu godinu neplaćenog...i to prisilnog.

 

Pitajte svoju ginekologicu tj. dr. opće med. koliko dana pred porod ste obavezna otvoriti porodiljni. Ostatak riješite na HZZO-u. Poslodavcu se neda bakćati s vašim papirima, mora napraviti prekid radnog odnosa Vašoj zamjeni, pa je ponovno zaposliti. Izborite se za sebe i svoja prava, ne plaća sigurno ništa za Vas već na konto Vas ima zaposlenu drugu osobu.

S druge strane bi to značilo da ste Vi ostavljeni bez ikakve naknade porodiljne, na koju bi imali pravo čak i da ste nezaposlena majka + radni staž. :vrag:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija