Jump to content

pomno smišljen plan 2


maxcro

Preporučene objave

pozz!

 

Čitajući post od jaguar82 vidio sam da nisam jedini sa sličnim slučajem,pa sam odlučio otvoriti novu temu slične tematike.

Supruga i ja smo u braku 20 god. imamo malodobno dijete i živimo odvojeno u kući njenih roditelja.Pošto sam ja nezaposlen i imam kredit zajednički smo odlučili da se sporazumno rastanemo i nastavimo zajedno živjeti,sve radi toga da nebi ovrha sjela na njenu plaću.

Za sve je to saznala punica sa kojom nisam u najboljim odnosima.Situacija se pogoršala nakon smrti tasta.Supruga me prijavila na centar za socijalnu skrb radi verbalnog i fizičkog zlostavljanja,o fizičkom zlostavljanju nema govora.Na pozive centra nisam se odazivao jer sam bio u inozemstvu a supruga je rekla u centru da me neće tužiti,ali centar mi je svejedno poslao poziv na sud.

Zatim je slijedio isprovocirani verbalni napad,navodno samo sa moje strane isto kao i kod jaguara82,u prisustvu malodobnog djeteta.

Bilo je još nekih ispada a šlag na kraju je to što se supruga na ostavinskoj raspravi odrekla svega u korist punice,navodno da se ne plaća porez.

Sada punica stalno dolazi u naš stan,ja se moram kretat po stanu na trepavicama,djeca nesmiju malo glasnije zalupit vrata itd.

Najviše me smeta što sam sa suprugom dobar a ona se ne izjašnjava.Pročitajući jaguarov post shvatio sam da je sve to isto jedan dobro smišljen plan.

Sada nekoliko pitanja.

Smije li me punica izbaciti nakon 20.god iz kuće,nakon papirnate rastave,vjerujem da može.

Što je sa imovinom koju smo supruga i ja uložili u čitavu kuću,fasada,centralno,krovište,sve to je supruga kupovala na kredit jer sam ja radio kod privatnika pa nisam mogao.

 

Da dalje ne duljim koja su moja prava i što poduzeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozz!

 

Smije li me punica izbaciti nakon 20.god iz kuće,nakon papirnate rastave,vjerujem da može.

Što je sa imovinom koju smo supruga i ja uložili u čitavu kuću,fasada,centralno,krovište,sve to je supruga kupovala na kredit jer sam ja radio kod privatnika pa nisam mogao.

 

Da dalje ne duljim koja su moja prava i što poduzeti.

 

Smije Vas izbaciti iz kuće, to je pravno gledajući njezina kuća a ne Vaša.

 

Što se tiče dokazivanja ulaganja u nekretnine i općenito što se tiče zajedničke imovine stečene u braku , vezano za isto se može pred sudom pokrenuti zaseban postupak oko tog dokazivanja.

 

Znam za jedan primjer gdje je žena živjela kod muža u kući u koju je uložila podosta svog novca ( oko 60 000 eura ). Nakon određenog vremena sin tog njezinog muža je nju izbacio van iz kuće. Ona je nakon razvoda braka pokrenula zaseban postupak dokazivanja koliko je ona svog novca uložila u obnovu te kuće i uspjela je dokazati da je. Razvod je bio negdje 2000 godine a on njoj i dan danas kao otštetu mjesečno uplačuje 500 kn dok ne isplati s kamatama.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija