Jump to content

Otkaz - ugovor na određeno vrijeme - čuvanje trudnoće


ivana_26

Preporučene objave

radim kod privatnika već 2 godine, ugovori su na određeno svi do sada. prije 2 dana sam saznala da sam trudna i otvoreno mi je čuvanje trudnoće jer radim kao fizički radnik u proizvodnoj hali. ugovor ističe 31.03. ... što sada mogu napraviti? on ako ne mora, ugovor mi neće produžiti, koja imam prava, kome se obratiti?? pomozite..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja imam slican problem...radim otprilike 1.5 godinu...sada sam u sestom mjesecu trudnoce...na bolovanju sam neka 2 mjeseca..radi problema sa zdravljem...slabo srce i bubreyi...nizak pritisak..padam u nesvijest itd....nisam htjela na bolovanje ali me doktor nagovorio...jer je sve to riyicno ya moju bebu. Takodjer radim kao trgovac,a ujedno i fiyicki radnik...jer sve prelayi preko nasih ledja...a mjesto je dosta hladno jer sam okruyena friyiderima. Prepala sam se ya svoje dijete i prihvatila doktorov savjet. Rekao mi je da me ne smiju otpustiti ya vrijeme bolovanja i da moram misliti na svoje dijete. Medjutim ugovor mi istice sada...sefica me nayvala i rekla da mi mora prekinuti ugovor...jer je dobila takvo naredjenje od direktora...Interesuje me da li imaju pravo da me otpuste na ovakav nacin...bez obzira sto sam na bolovanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja imam slican problem...radim otprilike 1.5 godinu...sada sam u sestom mjesecu trudnoce...na bolovanju sam neka 2 mjeseca..radi problema sa zdravljem...slabo srce i bubreyi...nizak pritisak..padam u nesvijest itd....nisam htjela na bolovanje ali me doktor nagovorio...jer je sve to riyicno ya moju bebu. Takodjer radim kao trgovac,a ujedno i fiyicki radnik...jer sve prelayi preko nasih ledja...a mjesto je dosta hladno jer sam okruyena friyiderima. Prepala sam se ya svoje dijete i prihvatila doktorov savjet. Rekao mi je da me ne smiju otpustiti ya vrijeme bolovanja i da moram misliti na svoje dijete. Medjutim ugovor mi istice sada...sefica me nayvala i rekla da mi mora prekinuti ugovor...jer je dobila takvo naredjenje od direktora...Interesuje me da li imaju pravo da me otpuste na ovakav nacin...bez obzira sto sam na bolovanju

 

Bez obzira na situaciju ugovor traje do isteka.HZZO plaća 30 dana bolovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija