Jump to content

pomoć - postojeća nevažeća uporabna


umorna

Preporučene objave

mi smo 2007 kupili stan u zgradi koja je izgrađena 2004. tada nije postojala još uporabna dozvola, bio je predan zahtjev i sve, ali je tadašnja administracija to radila strašno sporo, budući da to pri kupnji nije bilo obavezno imati, bilo je sve ok. u zgradi se nalazi 6 stanova, 5 drvarnica i jedna garaža. sve je odvojeno jedno od drugoga, tako da su ostali stanari koji imaju drvarnice upisani u svoj stan i posebno i na drvarnicu koja je etažirana odvojeno. mi nismo kupili ni garažu ni drvarnicu. na vlasničkom listu je postojala zabilježba da nekretnina nema uporabnu dozvolu, no ta se zabilježa maknula 2011 kada je zgrada uporabnu dobila. nakon toga, država je opet mijenjala neke zakone i kad smo započeli sa prodajom stana, tražili su nas da na vlasničkom listu mora biti napisano kako stan ima uporabnu, da nije dovoljno da je izbrisana zabilježba da nema. sad mi smo zbog velikih financijskih problema i nemogućnosti plaćanja nenormalne rate kredita primorani prodati nekretninu. ali banka kod koje naš kupac želi dignuti kredit isto tako traži da na vlasničkom listu eksplicitno piše da uporabna dozvola je izdana. sad tu nastaje veliki problem. u općini gdje se otišlo po tu neku potvrdu kažu da u građevinskoj dozvoli drvarnice i garaža nisu prikazane kao takve nego samo kao podrum. te da mi zbog toga ne možemo dobiti tu pozitivnu zabilježbu. sad mene interesira nekoliko stvari. pod broj 1. zašto su uopće izdali uporabnu ako tada nije štimalo stvarno stanje sa stanjem u građevinskoj dozvoli, 2. pošto ja prodajem stan koji nema u vlasništvu ni garažu ni drvarnicu, a ako zgrada kao takva odnosno stanovi imaju sve potrebno pa i uporabnu, zašto mi ne možemo dobiti tu pozitivnu zabilježbu, 3. da li se može sada to nekako legalizirati i tko to radi, da li to radimo mi kao cijela zgrada ili netko drugi i koja je cijena toga?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija