Jump to content

Zastara


Pampara

Preporučene objave

Postovani, iskreno vas molim da mi odgovorite na upit, jako mi je vazno i nadam se da cete moci pronaci koju minutu da mi pomognete.

Naime, osoba je kaznjena izmedu ostalog i novcanom kaznom po clanku 173. Kaznenog zakona, presuda je postala pravomocna 2008. godine. Ovrsni je postupak pokrenut u ozujku 2013. Mene zanima je li moguce da dode do zastare jednog dana? Je li to nakon deset godina od pravomocnosti presude, deset godina od pokrenutog ovrsnog postupka ili nikad?

Molim vas ako mozete navesti u kojem dijelu Ovrsnog ili Kaznenog zakona mogu naci odgovore na koje se vi pozivate?

Molim odgovor jos jednom i unaprijed vam se iznimno zahvaljujem,

Marija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 233.Zakona o obveznim odnosima

(1) Sve tražbine koje su utvrđene pravomoćnom sudskom odlukom ili odlukom drugoga nadležnog tijela javne vlasti, ili nagodbom pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, odnosno javnobilježničkim aktom, zastarijevaju za deset godina, pa i one za koja zakon inače predviđa kraći rok zastare...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija