Jump to content

Izbor ravntelja, v.d. ili zamjenika


cvinki

Preporučene objave

Našem ravnatelju uskoro ističe mandat. Natječaj je objavljen, ali kandidata ne prihvaća županijska skupština (koja se uskoro raspušta zbog izbora), što znači da uskoro ostajemo bez odgovorne osobe. U Statutu firme nemamo definiranu mogućnost da v.d. ravnatelja ili zamjenika ravnatelja imenuje upravno vijeće. Kolega ima ovlaštenje ravnatelja da je u odsutnosti ravnatelja on ovlaštena osoba za zastupanje ustanove u vrijeme odsutnosti ravnatelja i ovlaštena osoba za potpis sve dokumentacije.

Je li to pravno utemeljeno odluka? Koje uopće ovlasti temeljem te odluke ima kolega?

Kako do daljnjega bez ravnatelja, koji je definiran i u sudskom registru kako odgovorna osoba?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Može li Upravno vijeće imenovati v.d. bez obzira što nema to predviđeno Statutom? Statut se sada ne može mijenjati jer ga mora potvrditi županijska skupština. U roku 10-tak dana očekuje se u raspuštanje županijske skupštine zbog izbora.

Naime, u Zakonu o ustanovama (koliko sam ja vidjela) ništa ne piše o izboru v.d. Ukoliko prijedlog za v.d. daje upravno vijeće, a potvrđuje skupština (kao i ravnatelja) , a skupštine uskoro neće biti - onda smo mi na neko duže vrijeme bez osobe koja ima neka prava.

Koje su uopće naše trenutne mogućnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Molim vas da mi potvrdite je li zakonski ovakav način postupka da ne otvaram novu temu.

 

Naime, slučaj je isti samo na lokalnoj razini. Jasno mi je da se mora pristupiti "vatrogasnoj mjeri" ali me buni čl. 43. st. 2. koji veli da se "...nakon ponovljenog natječaja..."

 

Nigdje ne piše kako se definira prijelazno razdoblje od isteka mandata do imenovanja v.d. nakon ponovljenog natječaja, a ustanova mora normalno funkcionirati bez obzira na dječje igre političara.

 

Treba li se pisati ugovor za v.d. od isteka mandata do imenovanja nakon ponovljenog natječaja?

Može li se odmah imenovati v.d. do izbora novog ravnatelja (bez obzira kada ga Vijeće potvrdilo)?

 

Sve mi je zamršeno ili sam samo toliko opterećena da ne vidim jednostavan izlaz iz situacije?

 

Hvala do neba.

uređeno: od Martta
brisanje rečenica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija