Jump to content

Terasa i odgovornost za financiranje popravak


mirabelo123

Preporučene objave

Pozdrav!

 

Ispod moje terase je kuhinja od susjeda. Procurilo je zbog loše hidroizolacije na mojoj terasi i napravilo je štetu kod njega.

 

Mene sad me zanima tko mora snositi trošak popravka terase? Zgrada ili ja? Ja nisam kriv za lošu hidroizolaciju, no, s druge strane, ta terasa jest moja.

 

lp,

mirabelo123

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Vi ste odgovorni za štetu koju prouzrokuje neispravnost Vaše terase .Ako je građevina još u garantnom roku tada bi Vi ili investitor mogli potraživati od izvođača radova ,ali prvenstveno Vi trebate organizirati otklanjanje nedostataka i popravak štete koju ista prouzrokuje . Kada bi Vama cijedilo u Vašoj kuhinji po plafonu gdje bi tražili krivca ?

Pokušajte se na lijepi način dogovoriti sa susjedom kako bi izbjegli pored popravka štete i sudske troškove , duševne boli , vještaka , procijenitelja itd.

Morate biti u stanju dogovoriti se To je najisplativije .

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani!

Vi ste odgovorni za štetu koju prouzrokuje neispravnost Vaše terase .Ako je građevina još u garantnom roku tada bi Vi ili investitor mogli potraživati od izvođača radova ,ali prvenstveno Vi trebate organizirati otklanjanje nedostataka i popravak štete koju ista prouzrokuje . Kada bi Vama cijedilo u Vašoj kuhinji po plafonu gdje bi tražili krivca ?

Pokušajte se na lijepi način dogovoriti sa susjedom kako bi izbjegli pored popravka štete i sudske troškove , duševne boli , vještaka , procijenitelja itd.

Morate biti u stanju dogovoriti se To je najisplativije .

Pozdrav!

 

Hm... Sad sam se sjetio jedne situacije u bakinom stanu gdje je pukao neki ventil u zidu i on je bio popravljen na račun zgrade. Taj ventil je bio baš u bakinom stanu, nije bio negdje u haustoru, ali je bio u zidu a ne u samom "zračnom" prostoru stana.

 

Majstor mi je rekao da će on za to teretiti zgradu. Malo je procurilo susjedu u prizemlje i to je također pokrila pričuva. Nije bilo problema oko plaćanja, predsjednica kućnog savjeta je odmah pristala platiti.

 

Kao laiku mi se čini da se to kosi sa Vašom tvrdnjom. Da li možete prokomentirati, molim Vas?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Instalacija (struja, voda...) do samog sata se smatra zajedničkom i njeno održavanje i popravak, kao i potencijalna šteta se pokriva iz pričuve. Instalacija od sata je dio stana u kojem se nalazi i vlasništvo vlasnika stana.

 

Niste naveli što je uzrokovalo curenje vode u susjedni stan. Da li je u pitanju poplava na vašoj terasi, kiša, puknuta cijev...?

 

Pričuva je vlasništvo svih stanara i uvijek je moguće sklopiti interni ugovor prema kojem se dodatno definira što sve pričuva pokriva, ali ukoliko taj ugovor ne postoji onda se postupa prema zakonu, a prema njemu pričuva pokriva samo zajedničke prostorije i dijelove zgrade, zajedno sa zajedničkom instalacijom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Instalacija (struja, voda...) do samog sata se smatra zajedničkom i njeno održavanje i popravak, kao i potencijalna šteta se pokriva iz pričuve. Instalacija od sata je dio stana u kojem se nalazi i vlasništvo vlasnika stana.

 

Niste naveli što je uzrokovalo curenje vode u susjedni stan. Da li je u pitanju poplava na vašoj terasi, kiša, puknuta cijev...?

 

Pričuva je vlasništvo svih stanara i uvijek je moguće sklopiti interni ugovor prema kojem se dodatno definira što sve pričuva pokriva, ali ukoliko taj ugovor ne postoji onda se postupa prema zakonu, a prema njemu pričuva pokriva samo zajedničke prostorije i dijelove zgrade, zajedno sa zajedničkom instalacijom.

 

Počelo je prokišnjavati. Izgleda da je hidroizolacija bila izrađena nekvalitetno i negdje se provukla voda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Počelo je prokišnjavati. Izgleda da je hidroizolacija bila izrađena nekvalitetno i negdje se provukla voda.

 

Nažalost ništa novo, večina građevinara radi po principu "što manji trošak, što veća zarada", tako da se štedi na svakom detalju, a kod prodaje se cijene dižu u nebesa.

Kod nas su tako gradili stanove čiji je trošak po m2 bio 400-450€, a u prodaji 2000-2500€.

Sad kad je pala prodaja i dalje drže iste cijene, jer im se ne isplati gnjaviti za manju zaradu. :D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija