Jump to content

Ostavinska rasprava


Ori

Preporučene objave

Hvala za svaki savjet!

Nažalost moj otac je preminuo. Ubrzo slijedi ostavinska rasprava. Vidjela sam na e-izvatku da se baka još uglavnom vodi kod čestica kao vlasnica(tata je jedino dijete), iako je za nju provedena ostavinska rasprava i imamo rješenje. Jeli mi moramo zatražiti upis u gruntovnicu (prvo tate i sada nas ili odmah samo nas) ili javni bilježnik koji vodi ostavinsku raspravu to radi po službenoj dužnosti?

Drugo pitanje je-našli smo česticu na baki koja nije u rješenju. Jeli se za to plaća pristojba za naknadno pronađenu imovinu?

Puno hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Matrix,

 

puno hvala na odgovoru. Rješenje smo svakako namjeravali ponijeti.

Ove naknade za javnog bilježnika su ipak dosta visoke za hrvatske prilike, nama su rekli da ionako moramo računati na maksimalnih 4000 kuna. Znači još dodatnih ca. 600 kuna (baka je samo suvlasnik te čestice, nadam se da će ipak iznositi manje).

Puno si pomogao!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cherry,

 

puno hvala na odgovoru! Nadam se da i kod nas neće previše tražiti za naknadne čestice.

Našli smo još jednu česticu gdje je baka suvlasnik-ispada da je njezin dio ca 7m2. Ja mislim da se za to ne isplati platiti 200 kn. Javim vam koliko smo na kraju platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija