Jump to content

Ovrha na Fini ili sudu???


nensi7

Preporučene objave

Može li mi tko odgovoriti na nedoumicu vezanu uz pokretanje ovrhe. Naime, imam OVRŠNO i PRAVOMOĆNO riješenje Općinskog građanskog suda za postupak koji se vodio za naplatu alimentacije više od sedam godina.

 

Na sudu sam predala prijedlog za ovrhu, budući da bivši suprug dobrovoljno ne želi plaćati alimentaciju, a kamoli zaostatke. U međuvremenu sam saznala da ovrhu mogu provesti, po novom zakonu i putem Fine -ovrhom po svim računima dužnika

.Budući da je dužnik korisnik vojne mirovine, ali ima i neka druga primanja ( ne svaki mjesec!) zanima me da li je bolje pokrenuti ovrhu putem Fine,( gdje su mi rekli da se računi blokiraju u roku 48 sati, dok na sudu postupak puno duže traje ) i da li mogu pokrenuti oba postupka ili moram obustaviti jedan?

Dobila sam ( u Fini i na mirovinskom) različita tumačenja pa se bojim da svojim krivim odabirom mehanizma ovrhe ne produžim agoniju čekanja na još duže razdoblje. Unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od 1.listopada 2012. ovrhu možeš tražiti samu putem fine ako imaš ovršnu ispravu.

tek ako fina dostavi rješenje da ne mogu postupiti po zahtjevu prijedlog za ovrhu su podnosi sudu.

trebaš tražiti , u sudu, da rješenje Općinskog suda ovjere žigom pravomoćnosti i ovršnosti.

pa u finu podnijeti prijedlog.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija