Jump to content

inspekcija zaštite okoliša


leacroatia

Preporučene objave

Pozdrav

zanima me koje ovlasti imaju inspektori zaštite okoliša. Jasno mi je kod velikih onečišćenja. Kod mene je to išlo ovako. Imam iznajmljen lokal već 18 godina. Vlasnik lokala nije zadnjih 25 u njega uložio ni lipe, najamninu plaćamo redovito, i zbog nekih događanja (nisu bitni za ovaj slučaj) mi smo odlučili izići iz lokala ili uz uvjet da ga renovira pristali ostati i dalje u lokalu. Nakon dva mjeseca razmišljanja odlučio ga je renovirati ali opet po svom. Neka mu bude, vračamo se sljedeći tjedan. On je financirao apsolutno sve, pločice, struju,vodovod,itd., naše je bilo postavit police i staviti robu. Međutim vlasnik lokala je stare podove, linoleum, i odreske od pločica odložio NE tamo gdje je trebao nego gdje nije trebao (tamo ima svakakvog smeća), i netko je pozvao inspektora za zaštitu okoliša. Tu počinje moj problem, inspektor je razgovarao s vlasnikom lokala, vlasnik je rekao da smo to mi odložili i sad mene inspektor tereti za tuđe smeće. Ja inspektoru govorim da to nije moje smeće, ali on me uopće ne sluša nego mi prijeti sa gospodarskom, poreznom, i ni sama ne znam kojim sve inspekcijama, jer ima usmenu izjavu od vlasnika. Mi smo isti dan pitali vlasnika zašto je lagao, a on je odgovorio da mu je žao, star, 80 godina, i da će naći ljude da to očiste i odvezu na deponij smeća. To je i napravio, također nam dao potvrdu da je to napravio. Tu potvrdu sam ja ljubazno danas odnesla inspektoru a on ju neće ni pogledati jer sam ja kriva za to smeće. Neće ni slušati nego opet porezna, gospodarska, i kaže da idem na sud. Nemam veze ni sa starim materijalom, ni sa kupovinom novog za renoviranje, nisam imala veze ni sa majstorima (znam da su bili fušeri da stari što više uštedi), ali sam kriva zbog lažne izjave jednog starca jer eto on si je zaključio da smo mi mlađi pa neka mi to rješavamo, njemu se neda ( točno nam je tako i rekao), nije mislio da će doči do takve komplikacije. Poduzeće je u vlasništvu brata i mene i zadnjaa godina poslovanje nam je loša, međutim još uvijek se borimo jer mi i naši zaposlenici živimo od tog poduzeća.

Molim Vas recite mi šta da radim i kome da se obratim!!!!???

Hvala svima koji će mi pomoć sa svojim savjetom....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija