Jump to content

alimentacija tijekom stažiranja


anchi22

Preporučene objave

Poštovanje svima,

 

završavam učiteljski fakultet i zanima me jedna stvar. Kako poslije fakulteta MORAM ić stažirat ( znači bez toga praktički nisam ni završila do kraja studiranje ) , da li mi je otac i dalje dužan plačati alimentaciju? Dakle, da li se to vodi pod tih godinu dana nakon školovanja odnosno do zaposlenja. Stažiranje se ne vodi kao zaposlenje. Pametni ljudi koje rade u socijalnoj nemaju pojma.

 

A druga stvar, a jednako bitna je ovo: rastali su se prije 10 godina i tada su troškovi bili znatno manji. Moj otac mi plaća 1000 kn, a po nekim saznanjima primanja su mu oko 6000kn. imam li pravo tražiti više i dali imam onda i besplatnog odvjetnika?

 

Unaprijed zahvaljujem i molim odgovor

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje svima,

 

završavam učiteljski fakultet i zanima me jedna stvar. Kako poslije fakulteta MORAM ić stažirat ( znači bez toga praktički nisam ni završila do kraja studiranje ) , da li mi je otac i dalje dužan plačati alimentaciju?

Ne morate, odnosno to nije jedina mogućnost koja postoji.

Možete i biti uredno zaposleni kao pripravnik sa pripravničkim stažom, a ako to niste, imate i drugu mogućnost do polaganja stručnog ispita.

 

Ujedno, "bez toga praktički nisam ni završila do kraja studiranje" ne stoji, jer to nije obaveza u tijeku obrazovanja na sveučilišnom ili stručnom studiju, već je mogućnost nakon njegovog dovršetka, stoga nadalje nećete moći dokazati da se i dalje školujete, te ispunjavate svoje studentske obveze redovito i uredno- jer ste to obavili i dokrajčili, o čemu će govoriti i vaša stečena diploma.

Dodatno, nadam se da vam je dovoljno dobro poznato kako položeni stručni ispit nije uvjet zaposlenju u npr. obrazovnim ustanovama, stoga to nema nikakve veze sa studijem i njegovom nedovršenošću tj . vašim navodnim neprestajanjem školovanja.

 

Dakle, prva činjenica je da ćete svoje obrazovanje privesti kraju i s njime prestati, posjedovati diplomu sa zvanjem stečenim završetkom studija. Slijedom druge činjenice- da nije riječ o zaposlenju, već mogućnosti koja proizlazi iz treće činjnice- da se niste mogli zaposliti pa odstažirati kao uredno zaposleni pripravnik, još godina dana bi mogla biti moguća (naravno, ako se ne uspijete zaposliti).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje svima,

 

Pametni ljudi koje rade u socijalnoj nemaju pojma.

 

A druga stvar,

 

rastali su se prije 10 godina i tada su troškovi bili znatno manji. Moj otac mi plaća 1000 kn, a po nekim saznanjima primanja su mu oko 6000kn. imam li pravo tražiti više i dali imam onda i besplatnog odvjetnika?

 

Unaprijed zahvaljujem i molim odgovor

 

Uh, imate pravo na:

– za dijete od 13 do 18 godina 22% prosječne plaće 1.205,16 kn.

Možete tužiti i sud vam može dosuditi razliku. Može ali i ne mora ako bude onda vjerovatno od dana kada ste tužili. Ako otac kaže da ne može, može zatražit da se i smanji iznos, uz dobar razlog (odluka je na sudu).

O tome da vas sud oslobodi troška odlučit će sud ako zatražite to na pravi način (vidio sam takav zahtjev ali je bio odbijen) Za besplatnog odvjetnika ne znam.

 

Pokušajte razgovarati s ocem, kažite mu kad mislite da će isteći njegova obaveza i pitajte ga za savjet kako da se što prije zaposlite i zahvalite mu se što je uspio do sada redovno plaćati. Možda on i sam bude htio nastaviti vam davati koliko može i želi dobrovoljno?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija