Jump to content

Moguće kršenje autorskog prava?


vulisha

Preporučene objave

Pozdrav svima

 

Dakle ja sam vlasnik jedne stranice, portala amo reći, na kojem ja i nekoliko ljudi pišemo tekstove, i neki dan smo saznali da vlasnici jedne stranice na FB doslovno kopiraju tekstove od riječi do riječi (copy/paste) te ih predstavljaju ko svoje, a možda čak i naplaćuju te usluge, iako mi dajemo sve potpuno besplatno. U uvjetima korištenja na stranici piše

"xxxxxxx.com polaže autorska prava na sve vlastite sadržaje. Neovlašteno korištenje bilo kojeg dijela web stranice smatra se kršenjem autorskih prava.

Neovlašteno korištenje bilo kojeg dijela xxxxxxxx.com bez dozvole vlasnika autorskih prava, ili nekoga od vlasnika stranice smatra se kršenjem autorskih prava."

 

Vlasnike te stranice smo kontaktirali i objasnili im situaciju te trazili od njih javnu ispriku, no oni se nisu ispričali niti su uklonili tekstove, iako nove ne stavljaju više.(stavljaju nove postove, ali više ne naše)

 

Što mi možemo poduzeti po tom pitanju?

Zasad nemamo ni firmu ni obrt, stranica je samo regisitrirana na moje ime i ja sam je izradio,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija