Jump to content

Bolovanje,otpremnina


alenkr

Preporučene objave

Da li si već bio upućen od strane obiteljskog liječnika na komisiju mirovinskog? (po zakonu te morao poslati nakon 6 mj. neprekidnog bolovanja)

 

Kolika ti je bila plaća prije bolovanja? Koliko imaš radnog staza (bez prekida) kod zadnjeg poslodavca? Koliku ti otpremninu nude?

Da li ti žele dati otkaz zbog tvog zdravstvenog stanja ili zbog viška zbog gospodarske situacije, pa ti nude otpremninu ili žele da se sporazumno raziđete uz otpremninu? (u ovom drugom slučaju (sporazumno) nemaš pravo na naknadu sa zavoda za zapošljavanje)

 

Iako sam bio u sličnoj situaciji, da bi ti nešto konkretnije odgovorio moram znati i osnovne podatke.

 

A što se tiče da li je bolje ići u mirovinu iz firme ili s zavoda za zapošljavanje, po zakonu je potpuno isto, ali sam ja mišljenja da to ide brže ako ideš u mirovinu iz firme (pogotovo ako si u državnoj firmi, žele te se što prije riješiti te ti zamijeniti malu plaću s još manjom mirovinom). A kad si na burzi koliko znam od drugih to ide jako sporo.

 

Pozdrav

 

 

Dijagnoza : F 62.0 (43.1)

F 33.2

F 06.7

 

Na bolovanju sam 2 god. i pao sam na 50% primanja ,firma mi nudi otpremninu ako odem.

Zanima me zna li netko kakva će mi biti primanja na burzi i ima li razlike ako u inv.mirovinu odem sa burze ili iz firme ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija