Jump to content

Zabiljeska na nasljedstvo od strane socijalne skrbi i rok za rjesavanje


Risky73

Preporučene objave

Pretragom na forumu nisam nasao ovu temu pa ju zato otvaram.

 

Nasljedio sam odredene nekretnine, i na njima stoji zabiljeska lokalne socijalne skrbi nastala pruzanjem socijalne pomoci preminulom vlasniku. S obzirom da sam dugotrajno nezaposlen i slabog imovinskog stanja dao sam zahtjev socijalnoj skrbi za skidanje zabiljeske na tu osnovu. Nakon brojnih pogurivanja ovog slučaja (nažalost u HR ovo ne ide automatizmom) slucaj je došao na rjesavanje na ministarstvo socijalne srbi. U dva odvojena telefonska razgovora (u razmaku od par tjedana) sa ministarstvom socijalne skrbi receno mi je da je zakonski rok za rjesavanje ovog slucaja u ministarstvu 2 mjeseca. 2 mjeseca su prosla i slucaj nije rijesen, te sam osobno otisao u ministarstvo i tamo se susreo sa osobom koja rješava te slucajeve (jedna osoba za cijelu državu i sve takve slucajeve!) te je ona ustvrdila da nema zakonski rok za rjesavanje ovog slucaja no da ce zbog mog imovnog stanja pokušati to rješiti u kracem roku (navela je i tocan rok). Ukoliko se slucaj rijesi u tom roku ja cu biti zadovoljan i necu se dalje baviti njime. No ja pretpostavljam da to nece biti rijeseno u tom roku, i molio bih informaciju da li postoji institucija kojoj se mogu obratiti u ovom slucaju, a s obzirom da smo u EU da li postoji neka njihova institucija kojoj se moze prijaviti da drzavna institucija u RH krsi vlastite zakone?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija