Jump to content

nasljeđivanje udjela u stranim fondovima,


alumax

Preporučene objave

Poštovani,

Imam jedan konkretan problem,i volio bih ukoliko mi netko može dati pravni savjet.

Moj brat koji je radio u Njemačkoj dugi niz godina i preminuo je 1991 god, nakon njegove smrti provedena je ostavinska rasprava gdje smo kao nasljednici bili; ja kao njegov brat, njegova supruga(nemaju djece), njegova nećakinja i naš pokojni otac. tada je sva imovina koja je bila u Hr, pokretna i nepokretna podijeljena svima nama. prije par mjeseci sam pronašao još njegove imovine u vidu udjela u fondovima u jednoj banci u Njemačkoj, za koju nezna niti njegova supruga. Što nam je sad za napraviti dali treba postupiti po starom riješenju o nasljeđivanju i poslati ga u Banku službeno ili nešto drugo.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi siguran da supruga to nije rješila u njemačkoj po njemačkim zakonima.

banka bi trebala slati izvješčana adresu koja je navedena kod njih.

obrati se pismeno banci i saznaj detalje.

 

nije mi jasno kako pokojni otac može biti nasljednik. zašto je izostavljena majka.

ako je otac bio živ,u vrijeme ostavinske rasprave, kako ste nasjednici mogli biti ti i nećaka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

jesi siguran da supruga to nije rješila u njemačkoj po njemačkim zakonima.

banka bi trebala slati izvješčana adresu koja je navedena kod njih.

obrati se pismeno banci i saznaj detalje.

 

nije mi jasno kako pokojni otac može biti nasljednik. zašto je izostavljena majka.

ako je otac bio živ,u vrijeme ostavinske rasprave, kako ste nasjednici mogli biti ti i nećaka.

 

Da siguran sam jer je banka poslala obavijest na adresu na kojoj je bio prijavljen u Hrvatskoj tada. Moj pokojni otac je bio živ u trenutku smrti svog sina, a svoj dio je darovao meni, a moja nećakinja tj, kćerka moje sestre(moja sestra je tada već bila pokojna) je nasljedila njezin dio ostavine.Znači savjetujete najprije kontaktirati banku pismeno.

Što napraviti ako je njegova supruga to u međuvremenu riješila po njemačkim zakonima, a nije nama kao zakonitim nasljednicima to rekla, dali imamo onda bilo kakva prava na to.

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija