Jump to content

Grobno mjesto


doxxe

Preporučene objave

Poštovani,

imam jedno pitanje vezano uz vlasništvo (pravo korištenja) grobnog mjesta.

 

Moja teta, prilikom smrti njezina muža, nije upisana za pravo korištenja grobnog mjesta (odnosno nije očito provedena ostavinska rasprava za grob, za koji i trenutačno ima pravo korištenja njezin muž koji je preminuo 1997 g.). Ja samo osobno išao provjeriti na gradska groblja gdje sam dobio potvrdu o pravu korištenja u korist njezina muža gdje je navedeno da se potvrda izdaje radi ostavisnkog postupka za moju tetu.

 

Pa bi me zanimalo pošto je moja teta nepokretna i smještena u domu, da li ja mogu umjesto nje predati papire (i koje -smrtni list muža, potvrdu gradskih groblja, nešto drugo??) da se taj postupak riješi, gdje moram u Zagrebu predati dokumentaciju, i da li teta mora biti prisutna?

 

HVALA.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani

podnesite zahtjev za pokretanje ostavinskog postupka iza pokojnog tetkinog supruga. Zahtjevu priložite smrtovnicu ili makar smrtni list, potvrdu o grobu, te podatke o nasljednici (ime, prezime, adresa). Neka vaša teta potpiše zahtjev i možete ga poslati poštom ili osobno predati u prijemnu pisarnicu Općinskog građanskog suda. Možete i vi predati zahtjev.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija