Jump to content

Terećenje kreditne kartice, no-show gosti apartman


LAURINIA

Preporučene objave

Poštovan

 

Gošća se nije pojavila u apartmanu, te smo sukladnu ugovoru i dogovoru sa gošćom, preko POS aparata naplatili usuglašeni iznos.

Taj iznos nije bilo moguće naplatiti "odjednom" već je POS aparat dopustio 6 iznosa po 500,00 Kn umjesto jednog od 3000,00Kn

Račun je napravljen na 3000,00Kn

 

Sada me zove RBA, traži dokumentaciju (koju sam poslala, račun, ugovor, slipove), i kaže da se to ne smije raditi - rascjepkano naplaćivati iznos, i uz to račun na 3000,00 kuna ne korespondira slipovima koji su 6 x 500 Kn. Ok, da je storniram taj račun i napravim 6 računa na 500,00 kuna - da li bi to bilo ok?

 

Ne znam što da radim, često strane kartice imaju blokade i ne dozvoljavaju skidanje cjelokupnog iznosa, već u više manjih. To je prema riječima banke, nedozvoljeno, ali kako da ja tu zaštitim svoja prava koja prema Ugovoru imam da ih mogu teretiti za no-show ?

 

Hvala

Laurinia Dea

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

No show od 3000 KN za apartman? Nije ti bas jeftin taj apartman. No show - znaci naplacivanje samo prve noci - vecina hotelskih polica tako kaze. jel ti imas izvisenu policu. sto ako je budes trabala dokazivati? ja jos u hrvatskoj nisam vidio da tako nesto je zapravo legalno. da je uopce uskaldeno s cjenovnikom. uzimam u obzir da mi jesmo nikakva drazava i da ti nemas nikakva prava tu. ispravi ako sam u krivu. to sto ti imas na internet stranici policu, nigdje hrvatskim zakonom nije formirano kao vazece.

 

Ne znam zasto banki to smeta, ako se klijent nije zalio? trebala si odjednom naplatit. Koja to kartica ne moze vise od 3000kn prihvatit? Vjerujem da nisi bas htjela pregovat s klijentom oko naplacivanja, pa si sama to odradila. On je vec dobio obavjest od banke. Ako se ne zali, onda valjda mozes stornirat, pa naplatiti ponovno. sest racuna je legalno, samo tko ce platit trosak transakcije. ja da sam klijent, ja bi se zalio. da mi je samo vidit kako racun izgleda na kraju i tko je izmislio birokraciju.

 

Ne znam sto zelis od forumasa da cujes?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o stranici Booking.com. Ukupna vrijednost njezine rezervacije za dva apartmana i devet noći bila je nešto više 10.500,00 Kuna. U slučaju no-show-a imam pravo naplatiti cijeli iznos i gost je suglasan sa time. Da izađemo gostu u susret, teretili smo ga za trećinu, i to je gošća potvrdila

Poštovani - to što ste Vi odgovorili sa mnoštvom protu pitanja, uopće nije dalo odgovor na moje pitanje, pa molim samo kompetentne osobe da mi pomognu oko kartičnog poslovanja; a ne načina mojeg poslovanja koje uopće nije bilo predmet upita.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Radi se o stranici Booking.com. Ukupna vrijednost njezine rezervacije za dva apartmana i devet noći bila je nešto više 10.500,00 Kuna. U slučaju no-show-a imam pravo naplatiti cijeli iznos i gost je suglasan sa time. Da izađemo gostu u susret, teretili smo ga za trećinu, i to je gošća potvrdila

Poštovani - to što ste Vi odgovorili sa mnoštvom protu pitanja, uopće nije dalo odgovor na moje pitanje, pa molim samo kompetentne osobe da mi pomognu oko kartičnog poslovanja; a ne načina mojeg poslovanja koje uopće nije bilo predmet upita.

 

Nikad u zivotu jos nisam cuo da se placa trecina no showa. mozda za apartman po modelu hrvatskog apartizma. I sto ti pise na booking,com, pa procitaj?! tj sto si potpisala... daj link svojih apartmana da procitamo da pise da moraju platit trecinu. i opet me zanima kako to prikazati na blok racunu u hrvatksoj?

 

sve ostalo sam ti rekao kako meni to izgleda. i na tom ostajem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Postovana Laurinia,

zanima me kako ste rijesili taj problem. Naime, ja takoder imam NO SHOW ali ne znam kako naplatiti gostima jer mi je ne poslujem s karticama i nemam njihove karticne podatke. Znate li,mozda, sta trebam napraviti da naplatim njihov nedokazak? U Bookingu su mi rekli da im posaljem Invoice? I sta ce oni odmah otrcat na banku zbog mog papira?!

 

Lijepi pozdrav,

Ivana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija