Jump to content

Poslana zamolba za otpis dugovanja a stigla mi ovrha, molim HITNO mi je...


calista0804

Preporučene objave

Poštovani,

molim pravni savjet, naime imala sam obr tkoji je zatvoren 05/2010 godine, ostala su mi dugovanja za mirovinsko i zdravstevno osiguranje, po mom zračunu nekih 15.000,00 kn duga za 2008 i 2009 godinu. U 02/2012 poslala sam zahtjev za otpis dugovanja jer sam bila nezaposlena, imali smo dva smrtna slučaja u 2010 godini i majka sam dva mala školarca, muž je zaposlen ali pod kreditima. U 05/2013 došla sam u Poreznu ispostavu Zaprešić vidjeti što dalje napraviti, referentica mi je savjetovala da odgodim zahtjev za reporgamom dugovanja dok ne dobijem pismeno rješenje na moj zahtjev za otpisom dugovanja, jer ako pokrenem zahtjev za reprogram poništavam zahtjev za otpisom dugovanja, ali...danas mi je došlo ovršno rješenje kamate i glavnica 45.200,00 kn, s tim da mi glavnicu računaju 35.000,00 kn a ostalo su kamate. Poslala sam zahtjev za otpisom duga i relativnom zastarom te ne postupanju po možebitnom ovršnom rješenju, ali isti dan, samo pola sata prije nego mi je uručeno ovršno rješenje :P . Pitanje glasi da li imam pravo ponovnog prigovora na poreznu ovrhu obzirom nisam dobila pismeno rješenje na moj prvi zahtjev za otpisom duga poslanm još u 02/2012, te ako nemam da li mogu tražiti reprogram (znači otplatu glavnice bez kamata) koji sam i ranije htjela dogovorit ali na nagovor referentice nisam isti pokrenula? Unaprijed hvala svima na savjetima ...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija