Jump to content

Što ako...? (Novčani poticaji od strane HZZa za samozapošljavanje)


Luka Lijić

Preporučene objave

Poštovani,

u ovome trenutku sam pred otvaranjem j.d.O.o i tražit ću poticajna sredstva od strane HZZa za samozapošljavanje. Ali, moram upitat jedno pitanje, što ako dođe do toga da moja tvrtka propadne i ja ne uspijem ostvarit uvjete koje mi HZZ odredi...? Pretpostavljam da će mi ispostavit račun, koji ja ako budem pred zatvaranjem, vjerovatno neću moć platit! Onda će vjerovatno doć do ovrhe nad svim mojim računima u RHa i na svom mojom imovinom! Jer kako sam do sad shvatio, vlasnik odgovara sa svom svojom imovinom u cijelosti.

 

I sad slijedi pravo pitanje, koji je vremenski rok zastare na taj tip novčanih potraživanja prema državi? Jer kako sam skužio 6 godina je apsolutni rok zastare na sva novčana...

uređeno: od Luka Lijić
Izostavio sam slovo u tekstu :D
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
Poštovani,

u ovome trenutku sam pred otvaranjem j.d.O.o i tražit ću poticajna sredstva od strane HZZa za samozapošljavanje. Ali, moram upitat jedno pitanje, što ako dođe do toga da moja tvrtka propadne i ja ne uspijem ostvarit uvjete koje mi HZZ odredi...? Pretpostavljam da će mi ispostavit račun, koji ja ako budem pred zatvaranjem, vjerovatno neću moć platit! Onda će vjerovatno doć do ovrhe nad svim mojim računima u RHa i na svom mojom imovinom! Jer kako sam do sad shvatio, vlasnik odgovara sa svom svojom imovinom u cijelosti.

 

I sad slijedi pravo pitanje, koji je vremenski rok zastare na taj tip novčanih potraživanja prema državi? Jer kako sam skužio 6 godina je apsolutni rok zastare na sva novčana...

 

Aj ti prvo smisli dobar plan pa onda razmišljaj o propasti... Ako ne bude love iduće godine posadi nešto drugo. Ono što bi ti ja preporučio, omogučilo bi ti super zaradu, ali i visoki rizik..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

u slučaju da Vi ne uspijete ostvariti uvjete koje Vam HZZ odredi, HZZ izjavljuje raskid ugovora i šalje na naplatu bjanko zadužnicu koju ste predali HZZ-u u sklopu kompletiranja dokumentacije za ostvariranje poticaja, kao sredstvo osiguranja plaćanja. Točno je da će Vam blokirati sve račune i od firme i od Vas osobno. To iz razloga što zadužnicu potpisuje firma kao glavni dužnik, a vi kao jamac platac.

 

Zastara bjanko zadužnice nastupa za 10 godina od dana ovjere potpisa na istoj. No ukoliko je ista predana na naplatu Fini, tada je na djelu prekid zastare i zastara ne teče. A kad nakon toga počinje ponovno teći, teče iz početka.

 

Evo, nadam se da sam barem malo otklonio Vaše dvojbe.

 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija