Jump to content

prebacivanje duga na bračnog druga radi ovrhe


Dada 50

Preporučene objave

Molila bih da mi hitno date pravni savjet, na čemu bih bila zazvalna.Dobila sam rješenje o ovrsi na koji trebam dati, kao ovršenik, prigovor u roku 8 dana od dana primitka rješenja.Naime, suprug je, kao nosioc domačinstva, dobivao račune na svoje ime za režije domačinstva, koje smo uredno plačali.Hrvatska priča, ostao je bez posla, nastao je dug prema komunalnom poduzeću.Opomena za neplačeno dugovanje i nove uplatnice došle su na moje ime, iako me nitko prije toga nije kontaktirao niti sam sa bilo kime sklopila bilo kakav ugovor, niti sam preuzela dugovanje.Kontaktirajući komunalno poduzeće dogovorili smo: niti dug, niti uplatnice ne prihvačam na svoje ime, dug ćemo podmiriti, a mjesečne uplate nastaviti suprugovim imenom kao platiteljem.No, stiglo je od javnog bilježnika ovrha na moje ime.Zanima me, da li je komunalno poduzeće imalo pravo(pravne osnove)prepisati dug na moje ime bez moje saglasnosti?Na što da se pozovem u žalbi na tu ovrhu?Pomozite savjetom.Puno hvala!

Dada 50

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija