Jump to content

odvoz smeca - prijava


gsxrsoma

Preporučene objave

preselio sam u novu zgradu prije nekoliko mjeseci koja ima veliki kontejner i kad je zgrada(nova gradanja napravljena) firma koja se bavi odvozom smeca je dala obavijest kako se novi stanari moraju prijaviti kod njih za odvoz smeća?

 

ja jos nisam jer sam tek sad pravo poceo zvijeti u zgradi pa me zanima jel ima kakvih posljedica za mene sto se nisam prijavio i sta mi mogu napraviti ukoliko se ne prijavim?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nikad se nismo prijavili tvrtki za odvoz, oni su nam sami počeli slati račune,nema ni ugovora ,ni potpisa, vjerojatno po podacima iz komunalnog.. iako nam je kontejner udaljen 3 km od kuće a nikakvu posudu također nemamo. Računi su prešli 2000kn očekujem ovrhu svaki dan. igra li zastara (barem pola) ili da se žalim na nekvalitetnu uslugu. žalio sam se komunalnoj tvrtki ali glatko kažu da ja svoje smeće ipak negdje bacam...inače naplaćuju po broju članova kućanstva,a kako je nas deset...molim savjet ili ideju za prigovor..hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kad stigne rješenje za ovrhu podnesi prigovor u zakonskom roku od 15 dana (po uputi o pravnom lijeku,javnom bilježniku). osporavaj račun u cijelosti.

osporavaj vjerodostojnu ispravu i kasnije na raspravi platni nalog.

traži ugovor za uslugu (koji su obvezni uraditi po zakonu o otpadu)

traži papir sa potpisom o zaduživanju posude za smeće.

pozovi se na Zakon za zaštitu potrošača.

 

ako ne proučiš zakone nemoj se inatiti. plati i diši na slamčicu.

sudovi večinom odlučuju u korist gradskih firmi .

 

proiči zakone . Zakon o otpadu, Zakon o zaštiti potrošača,naputak o izračunu cijene za uslugu odvoza otpada, Zakon o obveznim odnosima.

nisi ugovorio uslugu. ne koristiš je (predpostavljam) nisi dužn platiti uslugu koju ne koristiš

i uslugu koja se ne vrši.

 

možeš si povečat troškove,odluči.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija