Jump to content

Suluda kazna za parking?


somot

Preporučene objave

Dobar dan

 

Prije par mjeseci sam dobio za platiti dnevnu parking kartu od nekih 70 kn.Odmah sam uplatio 35kn. U međuvremenu su mi navodno stizale 2 obavijesti od parking firme ali na krivu adresu koje nisu preuzete da bi pred 2-3 dana dobio rješenje o ovrsi po ovlaštenom odvjetničkom uredu u iznosu od 900kn. Koju također nisam osobno preuzeo. Kada sam telefonski kontaktirao dotičnu parking firmu rečeno mi je da je stvar gotova i da se iznos može eventualno umanjiti za 200kn i ostatak platiti u ratama.Znači nekih 700tinjak kn. Dakle zanima me kako je uopče moguče da troškovi sa 70kn popnu na 900kn (da,jasno mi je troškovi odvjetnika, bla,bla) ali svejedno? I da li postoji išta što mogu učiniti da izbjegnem plačanje tolike cifre? Mislim 700kn nije uopče malo..makar i na rate..

 

Zahvaljujem,

 

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nisi dobio suludu kaznu za parking.

dobio si kaznu za svoju nezainteresiranost.

 

rješenje o ovrsi si trebao preuzeti.

na rješenje si trebao u zakonskomroku podnijeti prigovor.

osporavati dug u cijelosti. priložiti uplatu za parkiranje. možda bi i uspio u postupku .

 

rješenje o ovrsi je pravomoćno imaš obvezu isplatiti potraživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma, neka sam i dobio kaznu za nezainteresiranost svejedno mislim da je suluda.. No dobro.Hvala na odgovoru! Sada me zanima kada ta odluka postaje pravomoćna jer u trenutku otvaranja ove teme to nije bila.Zato su mi i smanjili iznos za 200kn. Također,u rješenju stoji mogućnost žalbe u roku 8 dana od primitka,međutim kako znaju kad sam primio rješenje kad nije poslato preporučeno?I da li će na eventualni pokušaj žalbe utjecati to što sam u međuvremenu pristao na obročno plaćanje?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Možda sam fulala temu...

 

Suprug je neki dan dobio opomenu zbog neplaćene kazne za parkiranje... Međutim, nikada nismo dobili kaznu, odnosno onu "dnevnu kartu" tako da nam je ta opomena bila "prvi glas".

 

Otišao je u komunalno poduzeće gdje su mu predočene fotografije vozila sa vremenom kad je vozilo uočeno, ali nije fotografirana ta "kazna" tako da nema niti dokaza da je ona izdana.

 

Platiti "kaznu" iliti "dnevnu kartu" ili pisati žalbu?

 

Tnx :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija