Jump to content

obiteljska mirovina


vesnaaa

Preporučene objave

RegistriranJan 2014Objava0 Ugled0

obiteljska mirovina

 

Djeca su primala obiteljsku mirovinu do mojih navrsenih 47 godina zivota.Ja sam podnijela zahtjev kada sam navrsila 50 godina zivota ali su me odbili uz obrazlozenje da ja nisam bila korisnik mirovine vec samo djeca te da nemam pravo iako sam obavljala sve roditeljske duznosti i bila u braku u trenutku smrti muza, ali sam ja tada bila u radnom odnosu

i podnijela zahtjev za djecu, a ne za sebe, bila sam staratelj i cekovi su stizali na moje ime.

Molim Vas za misljenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
RegistriranJan 2014Objava0 Ugled0

obiteljska mirovina

 

Djeca su primala obiteljsku mirovinu do mojih navrsenih 47 godina zivota.Ja sam podnijela zahtjev kada sam navrsila 50 godina zivota ali su me odbili uz obrazlozenje da ja nisam bila korisnik mirovine vec samo djeca te da nemam pravo iako sam obavljala sve roditeljske duznosti i bila u braku u trenutku smrti muza, ali sam ja tada bila u radnom odnosu

i podnijela zahtjev za djecu, a ne za sebe, bila sam staratelj i cekovi su stizali na moje ime.

Molim Vas za misljenje

Poštovana,

Imam isti problem i trenutno pišem tužbu protiv HZMO. Po meni imaš pravo, neznam da li si izjavila žalbu i kasnije tužbu.

Otiđi u HZMO i traži da ti daju Instrukciju Središnje službe, sektora provedbe klasa 140-01/10-08/29 Urbroj: 341-99-05-10-1 od 09. rujna 2010. godine, o primjeni člana članka 62. ZOMO o priznavanju prava udovici (sadašnji član 67. stav 1. tačka 3.), kojom instrukcijom je jasno precizirano da udovica ima pravo na obiteljsku mirovinu ako je nakon smrti bračnog druga ostalo jedno ili više djece koja imaju pravo na obiteljsku mirovinu po ocu i ako udovica obavlja roditeljsku dužnost prema djeci (što se presumira).

Javi mi ako si vodila upravni spor i dobila odnosno ako su ti priznali pravo.

pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija