Jump to content

Stručni odvjetnik za prava branitelja


weiler

Preporučene objave

Molim Vas da mi preporučite stručnog odvjetnika za prava branitelja. Namjera mi je podnijeti Ustavnu tužbu na rješenje za pravo na mirovinu, a u kojem se ne priznaje da su povrede nastale u Domovinskom ratu iako dokum. govori izrazito i samo tom u prilog, već mi navode da su povrede nastale tijekom obavljanja policijskog posla. Pao sam na sistematskom 2009.g.,a nažalost rješenje o mirovini dobio nakon nastupa nadopune Zakona o braniteljima, točnije 10.05.2010.g.

 

Predmet je već bio i na Upravnom sudu koji je presudio meni u korist, dakle uvažio gore narečene nelogičnosti, no Mirovinsko je opetovano donijelo po drugi puta istovjetno rješenje o mirovini uopće ne uvažavajući navode Upravnog suda.

To je ukratka verzija da vas ne opterećujem. Iz Koprivnice sam, no nije mi problem otići bilo gdje po RH.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim Vas da mi preporučite stručnog odvjetnika za prava branitelja. Namjera mi je podnijeti Ustavnu tužbu na rješenje za pravo na mirovinu, a u kojem se ne priznaje da su povrede nastale u Domovinskom ratu iako dokum. govori izrazito i samo tom u prilog, već mi navode da su povrede nastale tijekom obavljanja policijskog posla. Pao sam na sistematskom 2009.g.,a nažalost rješenje o mirovini dobio nakon nastupa nadopune Zakona o braniteljima, točnije 10.05.2010.g.

 

Predmet je već bio i na Upravnom sudu koji je presudio meni u korist, dakle uvažio gore narečene nelogičnosti, no Mirovinsko je opetovano donijelo po drugi puta istovjetno rješenje o mirovini uopće ne uvažavajući navode Upravnog suda.

To je ukratka verzija da vas ne opterećujem. Iz Koprivnice sam, no nije mi problem otići bilo gdje po RH.

 

Hvala.

 

Pojasni malo to rješenje i šta je to Upravni sud presudio tebi u korist ? U kakvoj si mirovini ? Vjerujem da imaš povrede obavljajući policijski posao u vrijeme rata ali ne i u kakvim okolnostima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravni sud je uvažio moju tužbu i poništio rješenje o umirovljenju, te vratio postupak utvrđivanja na početak. Tužba se odnosi na činjenicu da je u obrazloženju ozljeda odnosno invaliditeta u rješenju za mirovinu navedeno da su one posljedica obavljanja policijskog posla, (ophodna djelatnost), dok sva medicinska dokumentacija od 1993.g. pa nadalje govori da je PTSP posljedica Dom. rata, a isto govori i rješenje HZZO poradi priznavanja bolovanja s 100%-tnom plaćom i rješenje MUP-ove zdravstvene komisije. Imam ratni put s 237 dana efektivno na bojištu, dakle ne ovaj s 1700 dana u registru branitelja. U mirovini nisam obzirom da postupak utvrđivanja invalidnosti teće od početka, dakle, pozivom na vještačenje (civilni postupak).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravni sud je uvažio moju tužbu i poništio rješenje o umirovljenju, te vratio postupak utvrđivanja na početak. Tužba se odnosi na činjenicu da je u obrazloženju ozljeda odnosno invaliditeta u rješenju za mirovinu navedeno da su one posljedica obavljanja policijskog posla, (ophodna djelatnost), dok sva medicinska dokumentacija od 1993.g. pa nadalje govori da je PTSP posljedica Dom. rata, a isto govori i rješenje HZZO poradi priznavanja bolovanja s 100%-tnom plaćom i rješenje MUP-ove zdravstvene komisije. Imam ratni put s 237 dana efektivno na bojištu, dakle ne ovaj s 1700 dana u registru branitelja. U mirovini nisam obzirom da postupak utvrđivanja invalidnosti teće od početka, dakle, pozivom na vještačenje (civilni postupak).

 

Odgovor na podizanje Ustavne tužbe: iz gore navedenog vidljivo je da je Upravni sud riješio u Vašu korist te vratio postupak mirovinskom kako ste i sami naveli.Sa ustavnom tužbom možete ustati samo nakon eventualne presude Višeg upravnog suda ako do toga dođe i nebudete zadovoljni.Naprosto nemožete preskakati pravni lijek, ubuduće eventualno tražite od Upravnog suda da mirovinsko ne poštuje njihovu odluku te da oni riješe stvar.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvaćam, i hvala na odgovoru zelena beretka, uložio sam u zakonskom roku žalbu na rješenje o mirovini u ponovljenom postupku naloženom od strane Visokog upravnog suda, koje je konstatiram donešeno suprotno presudi rečenog visokog suda, te sada slijedi da nakon vjerovatno negativnog odgovora HZMO na navode moje žalbe ponovno uložim tužbu protiv HZMO Visokom upravnom sudu.

Pitanje je je koju oni ovlast imaju ako je HZMO u ponovljenom postupku postupio protivno njihovoj presudi i na koji način će oni moći citiram vas "riješiti stvar".

Ukoliko znate odgovor bio bih vam zahvalan, jer ovakva neizvjesna situacija me i tjera da potražim pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Shvaćam, i hvala na odgovoru zelena beretka, uložio sam u zakonskom roku žalbu na rješenje o mirovini u ponovljenom postupku naloženom od strane Visokog upravnog suda, koje je konstatiram donešeno suprotno presudi rečenog visokog suda, te sada slijedi da nakon vjerovatno negativnog odgovora HZMO na navode moje žalbe ponovno uložim tužbu protiv HZMO Visokom upravnom sudu.

Pitanje je je koju oni ovlast imaju ako je HZMO u ponovljenom postupku postupio protivno njihovoj presudi i na koji način će oni moći citiram vas "riješiti stvar".

Ukoliko znate odgovor bio bih vam zahvalan, jer ovakva neizvjesna situacija me i tjera da potražim pomoć.

 

Ja bih se pozvao na Zakon o upravnim sporovima ( NN 20/10, 143/12 ):

 

Članak 22.

(1) Spor se pokreće tužbom.

(2) Tužbom se može zahtijevati:

1. poništavanje ili oglašivanje ništavom pojedinačne odluke,

2. donošenje pojedinačne odluke koja nije donesena u propisanom roku,

3. postupanje koje je tuženik sukladno propisima ili pojedinačnoj odluci obvezan izvršiti,

 

(3) U slučaju propisanom stavkom 2. točkom 1. i 2. ovoga članka, tužbom se može zahtijevati da sud odluči o pravu, obvezi ili pravnom interesu stranke.

(4) Uz glavni zahtjev tužbom se može zahtijevati povrat stvari i naknada štete koju je počinio tuženik.

 

znači obratite pažnju na stavak (3) a budući da trpite štetu ovakovim ponašanjem tuženika, a oni nemaju običaj kada trebaju isplatiti određenu svotu istu uvećati za zakonsku zateznu kamatu u tužbi bi se pozvao i na stavak (4) i tražio da im sud odredi i to.

To je samo moje razmišljanje pa ako netko može još nešto nadodati sve je dobrodošlo.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon primitka nove odluke upravnog tijela imte pravo na ponovno pokretanje upravnog spora, podnošenjem nove tužbe, u roku od 30 dana od primitka odluke.

u novoj tužbi navest da upravno tijelo nije postupilo po primjedbama, uputi i pravnom shvaćanju suda, što je po zakonu bilo dužno učiniti u postupku kod novog odlučivanja.

i ja sam bio u toj situaciji. imam tri prtesude Upravnog suda za istu stvar.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu, tri presude za isto, to je stvarno trebalo izdržati, meni je sad ovo čevrta godina i sad idem tek na drugu tužbu upravnom sudu protiv Mirovinskog. Presude Upravnog suda se obično čekaju 2-3 godine. Ja primam od 2012.g. 100% plaće sukladno čl 87 ZOR. ali mislim da to pravo imam max. 3 godine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija