Jump to content

Povećan iznos alimentacije-postupanje po rješenju o ovrsi! ?!?!


Amme

Preporučene objave

Molim vas za pravni savjet i pomoć u tumačenju danas primljene obavijesti! Bivša supruga zatražila je povećanje alimentacije, te je danas na adresu firme u kojoj radim stigao dopis koji kaže: od 03/2006 vrši se ustega plaće ovršeniku u mjesečnom iznosu od 1500 kn (750 kn po djetetu)...sukladno rješenju o ovrsi (presuda iz 2006. nalaže ustegu od 750 kn po djetetu, od dana podnošenja tužbe do dana presude, i dalje dok za to postoje zakonski uvjeti, 40% od svog mjesečnog dohotka za obje)...te kaže da ne vršim ustegu ovršenika sukladno tom rješenju i traži se ispravak vršenja ustege...

Obzirom da od 2006. plaćanje alimentacije ide direktno kao administrativna zabrana na moju plaću (dakle, računovodstvo to već sve unaprijed obračuna) te ja osobno ne vršim nikakve uplate...i nikada do danas nije bilo nikakvih problema, ne razumijem kako se sada, preko noći, može promijeniti alimentacija?!?! molim vas da me uputite u značenje ovog dopisa, te da mi pomognete s informacijama o tome što mogu učiniti....

Hvala...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija