Jump to content

Pitanje za ozljedu na radu


VUČKO1234

Preporučene objave

Pozdrav ljudi!! prvo htjela bih zahvaliti na odgovorima za godisnji odmor, jer su mi isplatili ipak 10 dana a ne 8. Da nije bilo vas ne bi znala da imam pravo na pola go.

 

Sada nesto vrlo bitno vezano za moju majku. Naime, majka mi je 02.12. stradala unutar kruga radne jedinice (zapela je hodajuci za neasfaltirani dio puta i potrgala ruku). To se desilo prije zavrsetka radnog vremena, znaci u 15.55. jer je izasla ranije iz firme. Cim je pala dosao je kolega koji je ujedno i svjedok i prevezao ju u bolnicu. Ustanovljen joj je visestruki prijelom kostiju rucnog zgloba i podlaktice. Dan danas ide na terapije i skoro je trebala na operaciju ici ali srecom nije medutim ruka jako lose izgleda i moguce da ce dobit invalidnost na to. Iz firme su poslali KRIVE PODATKE U HZZO , naveli su sve krivo. od mjesta stradavanja do vremena i vrste ozljede kao i sam nacin pada (poskliznuce, sto nije nego je zapela za asfalt koji nije bio ''popravljen'') Trazili smo da to isprave i tocno poslaju u HZZO sto nisu iz razloga sto mogu nadrapat jer je unutar radne jedinice ozljeda. Danas sam ih zvala i pitala radi cega krivi podaci rekli su da se NE MIJESAM JA U TO jer mama je stradala prije nego je zavrsilo radno vrijeme, stradala je na dijelu gdje nije smjela prolazit (majka kaze da nije istina tamo svaki dan prolazi) a sta se tice ozljede to mogu ispravit u HZZO i vrijeme stradavanja. Pitala sam radi cega, rekli su da je OPASNO u to se mijesat jer to je njhovo sto su poslali u hzzo i da ne diram to a ona ce isplatu dobit i invalidnost na temelju nalaza svih od bolovanja. Strah me jer ovako i onako ako dobije otkaz moze dobit manje para, a opet ako se zastiti pravno u smislu da posalje tocne podatke u HZZO strah da me joj firma (koja je uzasno jaka i ima dobre odvijetnike) moze joj spicit otkaz... sto da radim kako da mamu zastitim da dobije sto vecu lovu od osiguranja a i priznatu ozljedu u svrhu invalidnosti? ruka joj je dakle jako lose, smrskane kosti na rucnom zlogbu, jos je na bolovanju (dakle skoro 5mj) i ide na terapije. sad je malo stala pa ce pononvo u 4

mj ici... sto mi je ciniti premda se ona za sebe nece boriti ja moram ovako pitati pravno?? molim za pomoc ako se razumijete u ozljede na radu..kako pravno zastititi mamu od firme a da ne dobije otkaz...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Odite do HZZO-a pa provjerite ovo, onda možemo dalje.

 

bila sam u HZZO, ali oni od firme nisu dobili ispravljeno riješenje.. dobili su samo ono prvo gdje je priznata ozljeda ali su KRIVI PODACI. Dakle vrijeme ozljede je KRIVO, mjesto ozljede, vrsta ozljede i nacin ozljede. Firma je da zastiti sebe sve podatke krivo navela jer bi u usprotnom nadrapala od inspekcije.. zato ne znam sto mi je ciniti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista ne vidim u ovom slučaju što bi to činjenično promijenilo da je zapela za asfalt ili se poskliznula. Ozljeda na radu je priznata uz svu popratnu dokumentaciju i izjave svjedoka, ona je na bolovanju i to onom 100%, i zapravo nije mi uopće jasno u kojem smjeru, zašto, čemu sve ovo. Kako bi to ta firma mogla nadrapati i što bi to ona dobila više, prejudicirajući nekakvu odluku o invalidnosti koja može biti utvrđena ili ne mora.

 

Ukoliko imate bilo kakvih saznanja o bilo kakvim nepravilnostima slobodno to prijavite nadležnoj inspekciji rada, no sve ovo mi je nekako.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaista ne vidim u ovom slučaju što bi to činjenično promijenilo da je zapela za asfalt ili se poskliznula. Ozljeda na radu je priznata uz svu popratnu dokumentaciju i izjave svjedoka, ona je na bolovanju i to onom 100%, i zapravo nije mi uopće jasno u kojem smjeru, zašto, čemu sve ovo. Kako bi to ta firma mogla nadrapati i što bi to ona dobila više, prejudicirajući nekakvu odluku o invalidnosti koja može biti utvrđena ili ne mora.

 

Ukoliko imate bilo kakvih saznanja o bilo kakvim nepravilnostima slobodno to prijavite nadležnoj inspekciji rada, no sve ovo mi je nekako.......

 

Nepravilnosti su da je riješenje ozljede na radu krivo upisano. Dakle, kad je majci na adresu stiglo rijesenje od HZZO-a, podaci o vrsti ozljede, vremenu ozljede i sve ostalo bilo je NETOČNO upisano. Dali bi vi da ste ozljedili ruku podlakticu, dozvolili da vam u rijesenju od hzzo-a koji je dostavila firma njima pise da ste stradali od 17-18h, da ste strgali nadlakticu a ne podlakticu, i da nije bio izvršen inspektorat zastite na radu? a postoji zapisnik koji firma cuva i neda hzzo-u jer je firma kriva, tj nije oznacila prilazni put kao opasan za radnike, kao i tvrdnja da je poskliznula a nije vec je zapela za tu rupu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ne stoji ovo što navodite ili nemate relevantne informacije......vrstu ozljeda prema MKB na obrascu ne navodi i utvrđuje firma već izabrani doktor primarne zdravstvene zaštite. Ovjereni se primjerak dostavlja i inspektoru rada, tako da.......ponavljam što sam vam i naveo gore, ukoliko imate saznanja o nekakvim nepravilnostima prijavite to, no iz svega navedenog ........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija