Jump to content

mirovina po čl 6.


marije

Preporučene objave

Od 01.06.2014. sam u mirovini po čl.6. Imam 34 godine mirovinskog staža, 55 ratnih mjeseci. Zanima me imamo li pravo na braniteljski ili dragovoljački dodatak ili nešto, budući se zakoni i propisi stalno mjenjaju i nitko ništa ne zna, sve moraš sam istraživat, ili ostaje samo mirovina koju nam je izračunao mirovinski.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.06.2014. sam u mirovini po čl.6. Imam 34 godine mirovinskog staža, 55 ratnih mjeseci. Zanima me imamo li pravo na braniteljski ili dragovoljački dodatak ili nešto, budući se zakoni i propisi stalno mjenjaju i nitko ništa ne zna, sve moraš sam istraživat, ili ostaje samo mirovina koju nam je izračunao mirovinski.

Prošeći do mirovinskog i pitaj.Nemoj se stidjeti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od 01.06.2014. sam u mirovini po čl.6. Imam 34 godine mirovinskog staža, 55 ratnih mjeseci. Zanima me imamo li pravo na braniteljski ili dragovoljački dodatak ili nešto, budući se zakoni i propisi stalno mjenjaju i nitko ništa ne zna, sve moraš sam istraživat, ili ostaje samo mirovina koju nam je izračunao mirovinski.

 

Sa sigurnošću mogu tvrditi da ti ostaje ova postojeća mirovina tzv puna koja ti je već povlaštena jer pretpostavljam da nemaš 65 god starosti ili 40 godina mirovinskog staža. Ne postoji braniteljski ili dragovoljački dodatak na mirovinu koliko ja znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Da ne otvaram novu temu a vezano je za članak 6a, 2003 sam otišao u mirovinu po famoznom 6a članku šta je tu je, nisu nam sve rekli o tom članku, od 01.01.2006, sam zamrznuo mirovinu i zaposlio sam se u jednoj firmi. U ova vremena recesije ta firma je došla u krizu. Zna li netko koji je postupak povratka u mirovinu, 2006 su mi rekli da nije bitno da li dobijem otkaz ili ga dam, da li se automatskim vračam u mirovinu. Zvao sam u mirovisnko nemožeš dobiti pošteni odgovor od pravne službe kao da sam pitao kako radi sustav paljenja atomske podmornice. Nemam druge opcije nego mirovina , sa 50 godina me nitkoneće ,a baš i nema poslova u ponudi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

- usporedni izračun mirovina

 

 

Poštovani alfa0062,

 

Zašto ste zamrznuli mirovinu po članku 6.a kad ste uz plaću iz rada mogli primati i 5 osmina mirovine po članku 6.a.?

 

Prestankom rada , odjavom na mirovinskom (bez obzira tko daje otkaz, Vi ili poslodavac) morate osobno podnijeti zahtjev za ponovnom isplatom mirovine po članku 6.a u punom iznosu sa nadnevkom prestanka rada.

 

Ovim radnim odnosom ostvarili ste pravo na mogućnost podnošenja zahtjeva za priznavanje prava na starosnu mirovinu i po općem propisu – ZOMO kad ispunite sve uvjete za istu.

 

Tada možete birati isplatu povoljnije mirovine:

 

-mirovina po posebnom propisu po članku 6.a

 

ili

 

-starosna mirovina po općem propisu - ZOMO.

 

 

 

Lijep pozdrav

Segregacija člankom 80. i 81. novog ZOMO.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odogovoru malo mi je lakše.

Možda nisam dobro napisao mirovinsko mi i dalje isplačuje dio mirovine uz plaću koju dobijam u firmi , sad da li je to zamrznuta mirovina ili ne. U svakom slučau dali ste mi puno više informacija nego sam mogao dobiti na mirovinskom. Vjerojatno je to tih 5 osmina koje ste napisali. Imam 50 godina i sa benifciranim stažom ispada mi negdje u grubo oko 32 g staža (nemam sad točne podatke kod sebe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

Poštovani alfa0062,

 

 

 

Vaša mirovina nije rasla u 2014.g. kao ni korisnicima mirovine po općem propisu, jer nije rasla aktualna vrijednost mirovine.

Uskoro nama korisnicima mirovina po posebnim propisima dolaze nova rješenja pa bi nam trebalo biti sve jasnije.

 

Mirovina će se administrativno dijeliti na:

- mirovinu po općem propisu i

- mirovinu po posebnom propisu.

 

Administrativno određen dio mirovine po općem propisu, rasti će kao i sve mirovine po općem propisu, rastom aktualne vrijednosti mirovine.

 

Administrativno određen dio mirovine po posebnom propisu rasti će kad na vrbi rodi grožđe.

 

 

Više o svemu pročitajte u dokumentu u privitku.

 

 

 

Lijep pozdrav

Segregacija člankom 80. i 81. novog ZOMO.doc

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

Poštovani alfa0062,

 

 

 

Vaša mirovina nije rasla u 2014.g. kao ni korisnicima mirovine po općem propisu, jer nije rasla aktualna vrijednost mirovine.

Uskoro nama korisnicima mirovina po posebnim propisima dolaze nova rješenja pa bi nam trebalo biti sve jasnije.

 

Mirovina će se administrativno dijeliti na:

- mirovinu po općem propisu i

- mirovinu po posebnom propisu.

 

Administrativno određen dio mirovine po općem propisu, rasti će kao i sve mirovine po općem propisu, rastom aktualne vrijednosti mirovine.

 

Administrativno određen dio mirovine po posebnom propisu rasti će kad na vrbi rodi grožđe.

 

 

Više o svemu pročitajte u dokumentu u privitku.

 

 

 

Lijep pozdrav

 

Pozdrav prof.

 

Molim Vas ak Vam nije problem.... pitanje?

Obzirom da znate moje generalije od prije u postovima. Što mogu očekivati od 01.01.2015. prema izračunu mirovine temeljem čl.11. OSO iz MUP-a otišo u mirovinu, najprije temeljem prof.,a zatim opće.

Umirovljen 2000. HRVI 2009. pravomoćno trajno 30 vojno 70 civilno. Dragovoljac, 5 god. 6 mj. i 5 dana.

 

Da li moram poduzeti kakove pravne radnje prema HZMO-u ili nekom drugom? Na koji način?

Unaprijed zahvaljujem..... eeee da je takovih prof. više.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što mogu očekivati od 01.01.2015? - ništa, isti iznos mirovine kao i mjesec prije...

Pozdrav!

da to je u redu iz razloga što 01.01.2015. je isplata mirovine za 12.mj. 2014. Mislim na izračun općeg i posebnog dijela isplate. Novog izračuna... zakona, kak hočeš.. i još jednom pitanje. Da li će HZMO izvršiti prevođenje bez osobnog zahtjeva HRVI-a?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

 

Poštovani Lost

 

- U HZMO Vaš otac treba zatražiti internetsku korisničku stranicu,

- Nakon par dana na njoj možete zatražiti izračun starosne mirovine ili mirovine bez uvjeta,

 

Nakon 48 sati na njegovoj korisničkoj stranici prikaže se iznos mirovine (kao kod poštovanog gonzo-starog, prilog u temi - usporedni izračun mirovina)

 

Ako je taj iznos povoljniji podnesite Zahtjev za priznavanje starosne mirovine po općem propisu – ZOMO.

 

/Do 2012.g. na internetskoj stranici HZMO bila je obavijest da korisnici invalidske mirovine (branitelji) mogu zatražiti priznavanje prava na invalidsku mirovinu i po općem propisu, zašto onda ne i starosnu mirovinu?/

 

 

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veza teme:

 

- mirovina DVO i PS po Zakonu o umirovljenju DVO i PS

- iznos mirovine za policijske službenike

- Probni izračun mirovine?

 

 

Poštovani Lost

 

- U HZMO Vaš otac treba zatražiti internetsku korisničku stranicu,

- Nakon par dana na njoj možete zatražiti izračun starosne mirovine ili mirovine bez uvjeta,

 

Nakon 48 sati na njegovoj korisničkoj stranici prikaže se iznos mirovine (kao kod poštovanog gonzo-starog, prilog u temi - usporedni izračun mirovina)

 

Ako je taj iznos povoljniji podnesite Zahtjev za priznavanje starosne mirovine po općem propisu – ZOMO.

 

/Do 2012.g. na internetskoj stranici HZMO bila je obavijest da korisnici invalidske mirovine (branitelji) mogu zatražiti priznavanje prava na invalidsku mirovinu i po općem propisu, zašto onda ne i starosnu mirovinu?/

 

 

Lijep pozdrav

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija