Jump to content

Prekršajni sud osudio, mogućnost žalbe visokom prekršajnom sudu?


Sokolski

Preporučene objave

Već sam imao otvorenu temu povodom prekršajnog naloga kojim me se teretilo da sam oduzeo prednost i skrivio prometnu nesreću pod utjecajem alkohola. Ukratko... stao sam na križanju sporedne na glavnu cestu, pogledao lijevo desno...s lijeva mi je dolazio citroen koji sam prepoznao po tablicama i boji jer je parkiran zadnjih 10 godina na istome parkirnom mjestu 20 metara dublje u sporednoj ulici iz koje sam dolazio. Imao je upaljen desni pokazivač čime mi je vozačica dala do znanja da ide u moju ulicu, ja sam s uredno upaljenim lijevim pokazivačem dolazi na glavnu cestu kada me ona bez kočenja udarila, zarotirala na nogostup i ona isto malo niže od mene. Po izlasku iz auta nije imala naočale već ih je stavila vani a znam da ih nosi jer je kratkovidna zbog toga što živimo u istom kvartu 200 metara od zgrade do moje kuće i viđam ju posljednih 17 godina koliko tu živim. Policajac je prema njezinoj verziji iako nema drugih svjedoka utvrdio da je ona išla ravno glavnom cestom a ne skretala lijevo...u to bi čovjek povjerovao da ne zna činjenicu da živi kako sam naveo u toj sporednoj ulici 20 metara niže gdje parkira uvijek auto i da nije nekih 50 do 100 metara (nisam točno siguran) ostavila kolegicu po povratku s fešte na njoj DESNOJ STRANI GDJE JE MORALA VJEROVATNO UPALITI DESNI POKAZIVAČ u otprilike pola 3 u noći sa subote na nedjelju. Priznajem, napio sam se s petka na subotu, prometna je bila sa subote na nedjelju, nisam bio svjestan da nije ishlapilo već ali kao mladi vozač i nisam smio imati ništa (izmjerili su mi 0,47 i to se umanjuje za 0,1). Sumjam u namještanje svega jer sam mladi vozač koji je već prekršajno kažnjavan a ona u užoj obitelji ima policajaca.

 

1. policijska postaja a osobito prometni policajci su još uvijek pod unutarnjom kontrolom ministarstva zbog sumnje u korupciju, zloporabe položaja i sve što ide uz to. Neki su već i optuženi, provode se disciplinski postupci, itd.

2. policajac, ni sud nisu uzeli u obzir da sam u sudaru udario glavom i dobio srčanu aritmiju s kojom inače imam problema i da sam odvežen na hitnu te da nisam bio svjestan što se dogodilo i svega što sam možda ili nisam rekao pa tako policajac tvrdi da sam ja išao po glavnoj cesti uzbrdo a ona nizdbrdo a da je utvrđeno da je išla nizbrdo a ja sa sporedne ceste na glavnu

3. sud uopće nije razmotrio moj navod da vozačica nije imala naočale iako je žena u godinama i mora ih nositi, jednostavno su se oglušili na to

4. nisu uzeli u obzir da sam student, da nemam primanja i da sam u blokadi zbog nedozvoljenog minusa na banci, pa su se isto tako oglušili na molbu za dobrotvornim radom

5. 6 mjeseci mi žele oduzeti vozačku iako mi do sada nikada nije oduzimana...priznajem nije mi prvi prometni prekršaj

 

Da li da se žalim na visoki prekršajni sud u potpunosti na sve ili da priznam krivnju i tražim preinačenje kazne u dobrotvorni rad s obzirom da je riječ od 4700 kuna kazne što zadovoljava uvjet da se dobije društveno korisni?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija