Jump to content

Prekršajni postupak - pomoc oko zalbe


tajanazg

Preporučene objave

Poštovanje.

Nasla sam se u vrlo nezgodnoj situaciji.

Prije mjesec i pol zaustavila me policija tjekom voznje na motoru. Morala sam nesto ici obaviti(5 km id kuce) i isla sam po sporednoj cesti za slucaj da se ne sretnem s policijom. Ali nazalost to se ipak dogodilo...

Dakle, napravili su zapisnik...kacigu nisam imala, prometnu također, kao sto ni nemam vozacku za ovaj motor...

Kacigu ne nosim jer mi doista smeta tjekom voznje...dok ju nosim ne vidim niti ne cujem dobro kao bez nje i mislim da bi tek s njom napravila prometnu...znam da to nije izgovor za nenosenje kacige ali mi doista smeta..

motor je registriran a prometna mi je nazalost ostala doma...

imam vozacku dozvolu B kategorije, ali motor je 100 kubika, dakle prejak da bi ga mogla voziti sa B kategorijom...vozacku A kategorije nemam...

dakle, stigla mi je prije 2 dana kazna doma...nenosenje kacige=1000 kuna, nenosenje prometne dozvole=300 kuna, neposjedovanje A kategorije=5000 kuna...dakle, ukupno 6300 kuna...

tih novaca naravno nemam jer sam studentica i nemam nikakvih primanja...također ovo mi je prvi put u životu da me zaustavila policija i da sam dobila kaznu...

Da li postoji ikakva sansa da molbom/zalbom uspijem dobiti pismenu opomenu jer mi je ovo prvi prekrsaj??

Na koje argumente da se pozivam u prigovoru?

Moram jos napomenuti da smatram da me policajac nepropisno zaustavio i time ugrozio moju sigurnost...isao je iz suprotnog smjera autom i zeleci me zaustaviti skrenuo je u suprotnu traku(moju) stjerajuci me skroz u kut zbog cega sam zamalo zavrsila u grabi...

Hvala Vam unaprijed na svakoj pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na postupanje policajaca se možeš žaliti policijskoj postaji/upravi i to ne utječe na prekršaje koje si počinila, tj. na presudu u tom slučaju.

 

Što se tiče prigovora, opomenu ne možeš dobiti, ali u slučaju priznanja, kajanja i olakotnih okolnosti (nekažnjavanost, nemaš primanja...) sud će ti ovu kaznu znatno smanjiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija