Jump to content

Veliki problemi sa predstavnikom suvlasnika


markica8

Preporučene objave

Predstavnik suvlasnika i ja ne razgovaramo već 20 godina, adaptirao sam stan iz zajedničkih prostorija, sve uz potpise stanara 1990. godine, onda se pojavio on negdje 1995 godine, nešto potom slao stanarima dopise da ga se izabere za predstavnika suvlasnika i izabrali su ga, slao mu novac za stanarinu prvo na ruke i uplatnica, nije htio, onda putem pošte, nije htio primiti, zatražio sudski polog i dobio da plačam stanarinu i njega kao predstavnika stavio na riješenje da diže novac kojeg je trebao satviti na račun pričuve, nije htio, u međuvremenu riješavam problem stana i dobijam ugovor o kupoprodaji, dobiva obavijest o tome, ali ignorira, prebacuje sve stanare na privatni sektor kod upravitelja zgrade osim mene, naravno ne izvješčuje me, ne nudi niti međuvlanički ugovor, nema sastanaka, nema izvješća, zaštopala se glava odvodna cijev van zgrade, tri puta imao poplavu, dolazili sa hitnih intervencija, četvrti put ne dozvoljava izlazak jer kao ne plačam prićuvu, cijeli stan mi je poplavilo, dalje, prijeti mi isključenjem struje na način jer se koristim brojilom koji je u stubištu za rasvijetu stepeništa i zajedničkih prostorija, a koju zajedničku i svoju struju plačam od 1990 godine, nikada mi nije stavio u kaslić uplatnicu i stanje, naravno od nas 11 stanara kupuje kasliće za 10 stanara, dalje tražim od elektre da mi se priključi novi priključak, dobivam njihovu suglasnost, ugovor, izvješčujem predstavnika suvlasnika i upravitelja zgrade, stavljam obavijest, predstavnik suvlasnika skida moju obavijest, na ormariću gdje se nalazi zajedničko brojilo za rasvijetu stubišta i zajedničkih prostorija samoinicijativno mjenja lokot (da ja nemam pristupa), te mjenja cilindar bravu na vratima gdje se nalaze drvarnice, kako bi me sprijećio da uvedem novi priključak struje, te da ne mogu koristiti zajedničke prostorije. Imam još njegovih nepodopština prema meni, no počeo se prijetiti i stanarima koji ga se boje jer su i starije osobe. Dakle što učiniti sa takvom osobom, osim naravno ga smjeniti, dali postoje kakve zakonske regulative vezano za njegovu samovlast i druge nepodopštine, napominjući da sigurno zadnjih 10 godina nije ništa napravio u zgradi. Također novac koji redovno plačam Gradu za otkup stana, izvješćen je bio da prikupi 51% potpisa suvlasnika kako bi se taj novac uplačivao na račun prićuve stanara, od strane upravitelja zgrade, ali nije htio to napraviti samo zato da se nigdje ne vodim i kako bi me prikazivao kao negativca. Što učiniti pomagajte. Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija