Jump to content

Ugovor o najmu stambenog/poslovnog prostora


magda65

Preporučene objave

Poštovani, potrebna mi je pomoć oko načina sklapanja ugovora o najmu. Naime kao najmodavac iznajmila sam stan i sa najmoprimcem je ugovorena najamnina. Također je dogovoreno da namoprimac može stan koristiti i u poslovne svrhe odnosno imati u njemu ured, te smo definirali mjesečnu najamninu. Sada su mi na poreznoj rekli da moramo napraviti ugovor o zakupu poslovnog prostora (iako je iznajmljen stambeni prostor koji se koristi u poslovne svrhe. Da li je to OK? Također, budući da nisam znala da je cijena najma poslovnog prostora regulirana (minimum kn/m2, ovisno o lokaciji) sada bi trebalo povećati najamninu što nem ne odgovara jer je najamnina već prije dogovorena, a i sumnjam da bi namoprimac na to pristao jer je razlika znatna. Kako sada da to zakonski regliramo, dakle stan se iznajmljuje u poslovne svrhe ali ne želimo mijenjati već prije ugovorenu cijenu najmva? Da li se u ugovor može staviti kvadratura samo onog dijela koji se koristi u poslovne svrhe? što sa ostatkom kvadrature stana?

Unaprijed hvala.

pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija