Jump to content

isplata place u gotovini,rad bez ugovora itd.... ???


dali29

Preporučene objave

Postovani,

 

Povratkom s porodiljnog dopusta u tvrtku u kojoj sam"imala"ugovor o radu na neodređeno(tvrtka je u međuvremenu zatvorena-ili barem ne djeluje na adresi na kojoj se nalazi poslovnica-sad rade pod drugom tvrtkom) poslodavci su me odlucili prebaciti u drugu poslovnicu(radi se o kaficu) koji se nalazi u blizini ovog u kojem sam radila a posluje pod imenom druge firme(gazde imaju ne zna se koliko firmi i cesto ih mjenjaju na postojecim mjestima poslovanja) i bez da su mi otkazali ugovor o radu su me "prijavili" u ovom drugom kaficu a nisu mi ni do danas dali novi ugovor o radu.To je prva stavka koja mi nije jasna i ne znam kako je uopce moguce nekoga zaposliti u drugoj firmi bez novog ugo i bez raskida staroga.Drugo.Osobno imam ovrhu na placu i 1/3 place mi ide u ovrhu a druge 2/3 na zasticeni rn.Iz meni nepoznatoga razloga mi placu daju na ruke(ovaj dio od 2/3)a onu 1/3 zadrzavaju za sebe jer im je knjigovođa zabrljao vo pa ono i tko zna sta vec uvijek muljaju.Zanima me kako je to moguce da mi se isplacuje placa na ovaj nacin a koliko znam bi se morala uplacivati na racun i sta je s onih 1/3 koje mi ne daju?Iskreno,sretna sam da radim i da imam za kruh pa se ne usudim praviti cirkuse oko ovoga ali ipak smatram da ovo nije u redu i da mora postojati nacin na koji ovo rijesiti bez da na kraju dobijem otkaz(inace ovo je 3 firma u kojoj radim kod istih poslodavaca).Najvise me muci to sto kamate na iznos ovrhe rastu tj.iznos dugovanja se povecava i ja sve dublje i dublje zapadam u dugovanje koje ovako nikada necu moci vratiti.Molim za pojasnjenje mojih nedoumica i savjet sto je najbolje za uciniti..... unaprijed hvala D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija