Jump to content

Ovrha u svojstvu sudužnika


Ad Acta

Preporučene objave

Poštovani,

Molim da mi netko pravno razjasni što zakon kaže u situaciji sudužnika po kreditu u Švicarskim Francima,trenutno je stanje takvo da je banka raskinula ugovor o kreditu te cjelokupni dug poslala na potraživanja.

Međutim stan glasi na bivšeg supruga u kojem on i sada boravi dok sam ja sa djecom iselila 2010 godine jer se on nije htio iseliti.

Stan se kupovao 2006 godine pa sam tako i postala sudužnica.

Redovno se sa moje plače uzimala rata za kredit u međuvremenu je došlo do rastave braka te bivši ne želi plaćati polovicu kredita kao ni alimentaciju te je sve to palo na moja leđa.

Situacija sa Švicarskim Frankom je poznata kako je nastala tečajna razlika,tako je to premašilo moju plaču i nastao je dug.

 

1.Sad sam u situaciji da mi prijeti otkaz na poslu te mi se više ništa neće moći uzimati.

Kako je stan i pod hipotekom, pretpostavljam da je banka bude aktivirala te poslije prodaje, sigurno bude ostalo još duga.

Da li u tom slučaju prestaje moja obveza kao sudužnika s obzirom da je bivši nosioc kredita te vlasnik stana?

2. Da li ja kao sudužnik kojem su novčana sredstva pljenjena imam pravo tužiti banku i tražiti nezakonitu razliku u Švicarskim francima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija