Jump to content

nagodba o uzdržavanju djece


croatia027

Preporučene objave

Poštovani

Bivša vanbračna partnerica se obratila centru za socijalnu skrb,te sam dobio poziv za nagodbu o uzdržavanju djece.Rekla mi je da su joj rekli da ja na plaću između 4100-4500 kuna ovisno o nedjeljama,praznicima i noćnim moram joj plaćati 2200 kuna,da je njoj dosta 1800 i da dođem potpisati.Ona je sve dogovorila.Djeca su 9 i 5 godina.Ja sam zadnjih godinu i pol dana plaćao sve obveze vrtića,škole,treninga, davao sam na ruke 1300 kn.Ali djecu viđam da sad nebrojim od mjeseca do mjeseca minimalno 15-20 puta mjesečno,uzmem ih poslije škole i vrtića,rucak,obavljamo sve vezano uz školu,vozim na treninge,ako nespavaju kod mene vratim ih navečer mami.Mjesečno minimalno 10 puta spavaju kod mene.Nepostoji mjesec da nekupim sve potrebno za obući,patike,majice,čizme,cipele,trenerke.Oko škole maksimalno angažiran učenje,zadaće,kupovina knjiga,pribora sve za školu.Oko treninga maksimalno angažiran od 25 treninga mjesečno barem na 70 posto ga ja vozim.Plaćam takmičenja neovisno od 50 - 700 kuna.Kupujem igračke,igrice,dresove,lutke,ma sve.Probao sam u podstanarstvu ali financijski izdržao mjesec dana,te živim kod roditelja jer ili stanza sebe ili oobveze prema djeci.Bivša kaže da su se smijali oni u centru jer ja živim kod mame,a kod njih su djeca provela većinu života iako smo mi živjeli u podstanarstvu zbog poslova u smjenama djeca su poslije škole i vrtića boravili gore.Naravno da plaćam i tamo i struju i vodu i hranu ipak dovodim djecu gore.Kada sam letio doslovno iz stana iako nisam živio platio sam im dva mjeseca po 300 eura stanarinu,kada su se selili u drugi stan posudio kombi i pomagao u preseljenju.Iz toga stana sam sljedećih 11 mjeseci plaćao svaki mjesec 290 kuna usluge operatera da nereklamiram jer nisu htjeli raskinuti ugovor a nismo tamo ni živjeli.Da privedem kraju.Nisam se niti u jednom trenutku htjeo hvalisati,nezelim ispasti žrtva jer kada sam njoj to rekao kaže da glumim žrtvu.Žrtva sam samo jer nisam niti htjeo razvod,patio,molio,plakao i bio spreman na sve da spasimo obitelj,da bi nakon par mjeseci ona počela dovoditi novog " prijatelja " kod njih u podstanarstvo.Kada me izbacila iz stana nije htjela nikakve centre,sudove nego rekla da ćemo njihove troškove plaćati pola,pola tako da možemo biti oboje u podstanarstvu i djeca kod oboje jednako.Sada mijenja sve.Necinim ništa za djecu,neplacam ništa za djecu.Pa vidim da puno roditelja godinama nemogu dobiti alimentaciju,djeca godinama nevide roditelje,pa da li sam ja onda glup,neka mi odrede koliko platim kada da ih vidim pa ako stignem dobro ili neznam više šta.Godinu i pol dana nisam izdvojio dan za sebe a opet nevaljam.Koliko po zakonu mi mogu odrediti alimentaciju,nezelim potpisivati njene uvjete jer mi je rekla da će mi uinat zabraniti da vidam djecu kao do sada jer sam joj rekao da sam sto puta bolji roditelj od nje i da mi da djecu i nemora mi plaćati ni lipe alimentacije.Jer ja sam smatrao da na ovakav način djecu manje pogađa razvod,imaju osjećaj da se oboje skrbimo o njima u kupujemo im i usrecujemo,jer trenutno tako i je.Jer i ona je zaposlena i u podstanarstvu je,pretpostavljam da joj nije bajno ali to cijenim,zašto ona ne cijeni mije maksimalno zalaganje.Koliko mi sud može odrediti na prosjek 4100-4500,od toga za potrebe putovanja na posao gubim od te plate 800-1000 kuna mjesečno i šta mi ostaje sve zalažem u djecu i njihove potrebe.Hvala unaprijed i ispričavam se na dugom postu ali drugačije ne bi shvatili šta želim reći.Neizbjegavam obveze kao otac i roditelj ali nezelim biti budala koja će potpisati nešto,što prema njenim rječima su se oni u centru dogovorili već bez mene.Hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro jutro.Na forum sam se prijavio na preporuku da ću sigurno dobiti odgovor ili savjet stručnih osoba ili osoba koje su prošle slične situacije.Iz razloga jer nitko nije napisao niti jednu poruku,volio bi da mi barem odgovorite na slijedeće pitanje.Da li nitko nije odgovorio na moj upit jer nitko se nikada nije našao u sličnoj situaciji.Da li je u našemu društvu u tolikoj mjeri ukorijenjeno da nepostoji otac koji je rastavljen ( izbačen sa robom u kutiji za banane) ,a nastavio se brinuti o živjeti za svoju djecu,provoditi svaku svoju slobodnu sekundu sa njima,trudi se da djeca imaju što manje osjećaj da su se roditelji razveli,da im je u životu većina sve isto samo da mama i tata nespavaju u istom krevetu.Da li smatrate da ja lažem i da sam samo neki tata koji želi saznati koliko da minimalno izdvaja za svoju djecu ili smatrate da je to samo još jedan u nizu razvoda pa sva su djeca preživjela pa će i njegova.Ili sam trebao ( bez uvrede) napisati naslov "rastavljena mama, tata ne plaća alimentaciju i ne želi viđati djecu, pomozite".Ne sviđa mi se i samo pomisao da nemogu dobiti savjet ili potporu od osoba koje su bile ili jesu u situaciji kao ja,pa kako ću očekivati ikakvo razzumijevanje od neke osobe u CZZS u ako i sama pomisao da postoji tata kao ja je ravna nuli.Hvala svima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 

Da li je u našemu društvu u tolikoj mjeri ukorijenjeno da nepostoji otac koji je rastavljen ( izbačen sa robom u kutiji za banane) ,

 

 

trebate bdjeti nad svojim pravom, a ne se viktimizirati

 

kutija za banane vam mogla biti baza da se smjestite dok se ne vratite doma

 

 

ne smijete olaksati svakom da vas .... nepostiva.....

 

ali prvo morate postati hrabriji, odlucniji i ako ste vec gurnuti u rat onda se boriti svim sredstvim koja nece naskoditi vama samima

 

ako ste mozda religiozni onda se drzite one da kad poomgnete sebi ce vam i bog pomoci

 

lupite sakom o stol i recite da je dosta,

 

naucite kako se vode ti postupci (pretrazite stare poruke u ovome forumu, sve je vec napisano mnogo puta)

pokrenite postupke izmjene nepovoljnih stavari i zatrazite da djeca zive kod vas

 

e onda ce ona vama placati

 

i nemojete misliti da ste vi "dobar" nego sebi priznajte da se bojite konfrontacije i poradite na tome

 

sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija