Jump to content

molim pomoc!!!!


martyna

Preporučene objave

Pozdrav! Prvi puta sam ovdje... i slucno,pa oprostite ako sam nesto pogrijesila... ili me uputite gdje se trebam obratiti za pomoc. Situacija je ovakva: Muz,dijete 5 godina i ja smo u Irskoj. Drzavljani RH... Muz zaposlen ja ne...Sve situacije koje su se dogodile dovele su do konacne odluke za rastavu braka. On me mjesec dana tjera iz stana, iz kojeg ja necu da idem bez djeteta. Prijeti mi kako djeteta necu vidjeti, i da ne moze samnom ici jer ne radim. Ja bi i u Hr otisla podnijeti zahtjev ali on mi neda dijete. Ovdje nisam sigurna dali ista mogu napraviti jer nisam tocno godinu dana , i dali cu uopce i moci. Ako ja odem i podnesem zahtjev u Hr dali postoji mogucnost da dijete i ja ostanemo u Hr ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

.. ili me uputite gdje se trebam obratiti za pomoc.

 

smo u Irskoj. Drzavljani RH...

Muz zaposlen ja ne...S

 

....z stana, iz kojeg ja necu da idem bez djeteta.

Prijeti mi kako djeteta necu vidjeti,

i da ne moze samnom ici jer ne radim.

dali ista mogu napraviti jer nisam tocno godinu dana , i dali cu uopce i moci.

Ako ja odem i podnesem zahtjev u Hr dali postoji mogucnost da dijete i ja ostanemo u Hr ?

 

sto je bolje za djete?

 

gledajte iz perspektive interesa djeteta

 

rjesenje koje bi najmanje stetilo djetetu jest da napravite "papire" i pronadete posao u Irskoj, da nadete stan i onda vidite kod koga je bolje da zivi djete i da oboje u suradnji podizete djete u perspektivnoj drzavi

 

ako pak gledate kako da se "nagrbacite" muzu, bivsem muzu tako da radi toga sto on mora uzdrzavati djete, da uzdrzava jos i vas .... razmislite o tome da je to rjesenje samo na kratak rok, mozda desetak godina, i manje

pitalnje vam je sto i kako nakon toga

 

zato vam je bolje da pronadete odmah i sad kvalitetno i odrzivo rjesenje

 

u Irskoj ste i oni trenutno trebaju relativno puno radne snage, iskoristite svoje prednosti, stvorite prilike

 

Mozda niste svjesni ali iz Hrvatske i susjednih nam drzava postoje brojne enklave gdje zive i rade nasi ljudi. vecinom po "zapadnom" svjetu a radi se o milijunima.

 

Isposlovati nekavu prinudnu naplatu od muza koji bi vam postao bivsi vam je poprilicno neizvjesno.

Takva moda, koja je je unistavala muskarce na nacin da im se namente placanje velikih alimentacija dozivljava veliki pad. Dosta je razloga za to, i pad ce biti jos veci a postojece alimentacije ce se smanjivati cim postane jasno da su manje, realne, bolje nego one obilate a nenaplative.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija