Jump to content

Otkaz ugovora o radu - poslovno uvjetovan


Pegasus1

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim Vas za pomoć, bila sam na roditeljskom dopustu i poslodavac mi je dao na potpis poslovno uvjetovan ugovor o radu radi smanjenja obima poslovanja što sam ja prihvatila. U međuvremenu poslodavac je iskazao potrebu za poslovima sličnim onima koje sam ja obavljala. Reci te mi s obzirom da se još nisma prijavila na HZZ da li ću imati problema sa prijavom na HZZ i da li će poslodavac imati problema s obzirom da se moj otkaz kosi sa novo nastalom situacijum kod poslodavca. Nije mi namjera naštetiti poslodavcu već korektno rješiti nastali problem.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pegasus1,

molim malo precizije objasnite svoj problem.

Otkazi se ne daju na potpis drgoj strani iz ugovora! Otkaz je JEDNOSTRAN AKT jene strane iz ugovora!

Moja su pitanja:

-ŠTO STE vi točno potpisali poslodavcu(kako se zove taj dokument)?

-i što misite pod time : " i da li će poslodavac imati problema s obzirom da se moj otkaz kosi sa novo nastalom situacijum kod poslodavca"???????????????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako, znači dobila sam na potpis "Odluku o poslovno uvjetovanom otkazu o radu" u obrzloženju je da se smanjio obim poslovanja, te sam jedan potpisani dokument vratila poslodavcu, isti sam primila 23.02, odjavljena sam sa 13.03., nisam još išla na HZZ prijaviti se jer imam gripu. S obzirom da je poslodavac u međuvremenu krenuo tražiti nove djelatnike da li je dužan bio ponuditi i meni nastavak posla iako se opis traženog profila radnika promijenio, ili se mogu normalno prijaviti na HZZ i ostvariti svoja prava.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija