Jump to content

Bračna stečevina - nedolazak na ročište


SSnake

Preporučene objave

Poštovani,

pokušala sam naći odgovore na pitanja, na žalost nisam uspjela, pa eto moje situacije:

brak je trajao 17 g nakon čega je uslijedila rastava. 2 g nakon rastave bivši suprug pokreće tužbu za podjelu bračne tečevine. Vrijednost spora je 900.000 kn (vrijednost stana).

Stan od 107 m2 smo dobili od Ministarstva branitelja (bivši suprug je RVI). Za otkup stana ja sam posudila novac od prijateljice, te sam nakon otkupa digla kredit da joj novac vratim. Stan smo prodali dok smo još bili u braku. Dio novca je uložen u adaptaciju kuće moje majke u kojoj ja sada živim sa njom i sa 3 djece. Kupili smo i vikendicu koju smo prodali, kupili i auto, koji smo također prodali... Sve još za trajanja braka. Kako se moj bivši suprug nije htio "maltretirat" sa čekanjem po bankama i sl. u pravilu sam sve obavljala sama... sad mi se to obilo o glavu...

Tužio me za isplatu pola vrijednosti stana, a novac smo zajednički potrošili... Bili smo na nekoliko mirovnih rješenja, no bezuspješno...

Dobila sam poziv za raspravu, na kojem je pisalo uz gubitak prava na izvođenje dokaza mojim saslušanjem ukoliko ne dođem...

Poziv je misteriozno nestao dan prije rasprave, i naravno, ja se nisam pojavila na ročištu jer nisam znala gdje trebam doć i u koliko sati... On je saslušan i izrekao je more laži, naravno u svoju korist...

Imam više pitanja:

1. da li je moguće da traži isplatu novca koji smo zajedno potrošili?

2. jesam li samu sebe zakopala jer se nisam pojavila na ročištu i sad više nema pomoći? jer je na pozivu pisalo gubitak prava na izvođenje dokaza saslušanjem...

 

Hvala na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poziv je misteriozno nestao dan prije rasprave, i naravno, ja se nisam pojavila na ročištu jer nisam znala gdje trebam doć i u koliko sati... O

 

poziv misteriozno nesto ???? . ako si primila poziv imala si saznanja kad je rasprava i u koliko sati.izostanak nisi opravdala.

koliku invalidnost ima bivši?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gdje je završio novac od prodaje stana? dio na kuću tvoje majke. ostalo? di ste živili kad ste prodali stan ?

šta je sa novcem od prodaje vikendice i auta. potrošili ste 900.000,00 kuina za par godina ? njegova osobna imovina je 360.000,00 kuna.540.000,00 je bračna stečevina.

negov dio, njegova imovina bi bila 630.000,00kuna. daruje ti 180.000,00 kuna.lijep dar?

 

da je na sudu izjavio da se kredit otplaćuje invalidninom mogao je tražiti i cijeli iznos koji ste dobili za stan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako... kuća koju smo uređivali je vlasništvo moje majke, nekad moje bake... tako da, to je obiteljsko nasljeđe...nema veze s ovim novcem... od ovih novaca je samo plaćen dio adaptacije, čak ne ni kompletna adaptacija.... ali... evo završnice...

Presuda glasi: stan nije stečen zajedničkim radom, pa nije bračna stečevina, a novac od prodaje je sjeo na njegov račun pa je tako i on raspolagao s njim, sve je trošeno u dogovoru, i tužba se kao neosnovana odbija. Savjetovano mu je da preinači tužbu i da traži dio od povećanja vrijednosti moje imovine a koja je nastala ulaganjem tog novca. E sad, ne slažem se s time da dio stana nije bračna stečevina, jer je plaćen mojim novcem (imam pisani trag od banke), no, o tom u sljedećem sporu, ako me opet tuži...

Svakako, hvala na pomoći...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Poštovani, malo sam razmislila o pozadini ove priče... moram uložiti žalbu na Rješenje suda da stan nije bračna tečevina, jer doista u onih 40 % nije, ali 60 % je! ima li negdje obrazac žalbe na forumu? imam još 5 dana do roka... i imate li savjet kako da napišem da se ne slažem s odlukom suda? ne mogu napisati samo "eto, ja mislim da niste u pravu" ? :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

obrati se odvjetniku u svom mjestu.

ako se budeš sama zastupalalako se može desiti da izgubiš spor.

ako on ne dokaže svoju tvrdnju i izgubi spor imala bi pravo tražiti nužne troškove (u što spada zastupanje odvjetnika)

 

ako na presudu (nepovoljnu za tebe) ne uložiš žalbu (u ostavljenom roku, 15 dana) ona postaje pravomoćna i imaš obvezu.

 

u raspravi ukaži na činjenicu da je na njegov račun isplaćen novac od prodaje stana (navedi datum uplate i ime banke). sa tim novcem je raspolagao . na čega je trošio novac ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija