Jump to content

Promijena postojeće energetske vertikale


barbika

Preporučene objave

Poštovani,

u našoj zgradi moramo promijeniti dotrajalu energetsku vertikalu .Zanima me način plačanja .Dali to može ići na jednake dijelove suvlasnika ili svaki suvlasnik plača prema kvadraturi stana .Jasno mi je kada je u pitanju fasada ili krov -da ne ide na jednake dijelove .Energetska vertikala mi nije jasna .Znam da postoji mogućnost dogovora unutar suvlasnika ,ali kao predstavnika zgrade me zanima što je pravilno i zakonski .

 

Hvala ,na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, Uredbom o održavanju zgrada, Energetska vertikala je svrstana pod čl.3 i smatra se zajedničkim dijelovima i uređajima zgrade (ako međuvlasničkim ugovorom nije drugačije određeno).

Zakon o vlasništu i drugim stvarnim pravima u čl.38 st.2 kaže "...kao i troškovi i tereti, dijele se među sve suvlasnike razmjerno veličini njihovih suvlasničkih dijelova, ako se drugačije ne sporazume."

 

Za sve ostale nejasnoće, možete se obratiti Hrvatskoj udruzi stanara i suvlasnika zgrada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija