Jump to content

Razvrgnuće dosmrtnog uzdržavanja


MLAJO

Preporučene objave

Prije 7 i pol godina podnesao sam zahtjev za prijem majke u državni dom za starije osobe

priložio svu dokumentaciju koju su tražili među njima i ugovor o dosmrtnom uzdržavanju(tražili u zahtjevu) za njenih 6/10 stana u kojem su suvlasnici još ja i moja tri brata(suvlasništvo po ostavinskoj pok.oca).Tada me nisu upozorili kakav problem će mi taj ugovor napraviti,kad bih nazvao socijalnog radnika kad je majka na redu ,nije još.Prije 3 i pol godine zbog zbog pogoršanja zdravlja smještam majku u privatni dom ,o cijeni da ne govorim nazivam svako toliko državni dom ništa,moje financije sve slabije ja tražim razgovor sa ravnateljicom doma i ona mi tek tada obrazlaže da moj ugovor o dosmrtnom uzdržvanju drži majku nisko na listi prioriteta prijema u dom a joj kažem ali to je već 7 godina i više i zašto mi nitko to tada nije rekao kod podnošenja zahtjeva jer bih drugačije postupio.Kad sam joj priložio svoju sadašnju financijsku situaciju ona mi predlaže da neka razvrgnem ugovor o dosmrtnom uzdržavanju i da će mi majku primiti odmah u dom , čini mi se da izbora drugog nemam ali sa obzirom da majka ima 87 god i jako bolesna nakon razvrgnuća a da majka umre moja dobra braća dijele samnom na jednake dijelove a da se nisu nikako i nikada brinuli za majku.Palo mi je napamet da možda nakon razvrgnuća majka napravi oporuku na mene pred javnim bilježnikom za ono što je sada u ovom ugovoru iako oporuka vrijedi tek nakon smrti.

Molim savjet što napraviti u ovoj situaciji hitno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Palo mi je napamet da možda nakon razvrgnuća majka napravi oporuku na mene pred javnim bilježnikom za ono što je sada u ovom ugovoru iako oporuka vrijedi tek nakon smrti.

u svakom slučaju majka može napraviti oporuku ili da vam daruje imovinu,no u oba slučaja vaša braća i sestre mogu zahtijevati nužni dio nasljedstva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija