Jump to content

voda s krova u cisternu


paskual

Preporučene objave

molim pomoć, u startu napominjem da neče bit tužbe ali me interesira opče stanje vezano za naslov teme i mojih novih nerazumnih susjeda.

 

Dakle imam kuču u nizu koju smo nadozidali 30 cm od susjednove cisterne za vudu još 70-tih godina. pošto smo sa susjedom bili u dobrim odnosima a to su bili dvoje staraca o kojima su se vrlo malo brinula djeca i njihov dio kuče nije bio nikad održavan, na njihov zahtjev smo mi svoj oluk mimo nacrta sproveli po našem zidu tik do njihove cisterne tako da voda puni njihovu cisternu (njihovi oluci su bili odavno otrunuli), naknadno smo i taj razmak od 30 cm zapunili i izbetonirali u visini njihove djelom nadzemne cisterne.

naravno susjedi su preminuli a kuču nasjedila jedna kčerka koja ju je nedavno počela renovirat i zatražila da meknemo oluk da više ne ide na njihovu cisternu.

znam da zakonski ima pravo nato, ali sve to traži sad zbog nerazriješenih međusobnih odnosa pošto su mi nedavno slali građevinsku inspekciju vezano za legalizaciju pomočnih objekata koju je prošla povoljno u moju korist.

neče se kačit s njima i ja ču to izmjenit nije velik trošak ali me interesira da li je dovoljno da usmjerim oluk u razmak od svojih 30 cm (pa bi i dalje voda gravitacijom prelazila na njihovu cisternu) ili ju moram sprovest skroz negdje u pola svoje parcele.

te isto tako s obzirom da su mi najavili da ču dobit pismo od njihovog advokata koji če tražit micanje tog oluka, da li se mogu ja pozvat da oni to naprave u svom trošku pošto su njihovi prednici tražili da se to izvede na taj način (bez ikakvog pisanog dokaza) ali pošto se nitko nije bunio 40 godina valjda je postojao dogovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da li se mogu ja pozvat da oni to naprave u svom trošku pošto su njihovi prednici tražili da se to izvede na taj način (bez ikakvog pisanog dokaza) ali pošto se nitko nije bunio 40 godina valjda je postojao dogovor.

 

Teško, dapaće, ne

 

Ažurirano

 

neče se kačit s njima i ja ču to izmjenit nije velik trošak ali me interesira da li je dovoljno da usmjerim oluk u razmak od svojih 30 cm (pa bi i dalje voda gravitacijom prelazila na njihovu cisternu) ili ju moram sprovest skroz negdje u pola svoje parcele.

 

Čl.113 Zakona o vlasništvu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija