Jump to content

Kvar kućanskog aparata - odgovornosti?


Deenn

Preporučene objave

Pozdrav!

 

 

Imam sljedeći problem. Za bolji uvid u situaciju Vam želim prvo pružiti malo konteksta. Živim kao student sam u stanu. Stan je namješten, i u ugovoru su navedene stvari koje to podrazumjeva, što uključuje i kućanski aparat koji se pokvario. Cijela situacija izgleda ovako: ja budem u stanu od 1.10. do od prilike 10.7. Prošli ugovor bio od 1.10.2014. do 31.6.2015. (iako sam zapravo plaćao od 1.7., razlog tome malo kasnije), a trenutni ugovor je od 01.07.2015. do 31.6.2015. Znači postoji period od početka 7. mjeseca do 1.10. kada je stan prazan, a ja ga plaćam. To radim jer nisam u blizini Zagreba, te nemam mogućnosti dolaziti i obilaziti stanove nekoliko dana, pa sam primoran pristat na takav "dogovor".

 

Problem: kućanski aparat se pokvario, i najmodavac ga odbija popraviti. Aparat je radio kada sam stan napustio (na početku ljeta), i sada kada sam se vratio ne radi. Nazvao sam najmodavca, objasnio situaciju, na prvu je "pristao" to obaviti, a onda me dan poslije nazvao optužujući me da sam ja oštetio uređaj dok sam ga pokušao upaliti (uređaj zuji, i pustio sam ga oko minutu da vidim hoće li krenuti raditi kako treba, na telefonu sam rekao "neko vrijeme" umjesto minutu, što je kasnije objašnjeno da znači oko minutu). Zahtjevao je da "izvolim" ja to sve sam napraviti. Kada sam napomenuo da, ako postoji očekivanje da je to platim, to nije slučaj, na što je najmodavac krenuo vikat, i onda se složio (sam sa sobom) da ćemo "pola pola". To za mene ne dolazi u obzir. Uređaj je bio star i u lošem stanju kada sam došao u stan (imam slike), te uz to ne vidim zašto bi ja nekome drugome plaćao uređaje. Na moj komentar da ja to neću platiti, najmodavac je rekao, citiram, "bu te onda smrdili. ha. ha.". Na to sam rekao da je uređaj u ugovoru dogovoren, na što mi je prijetio izbacivanjem iz stana. Takav novi uređaj dođe ~2500kn, popravak procjenjujem na 800-1000kn.

 

Što su moje opcije? Molim Vas za smjernice, nisam se još nikada našao u ovakvoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takav novi uređaj dođe ~2500kn, popravak procjenjujem na 800-1000kn.

 

Što su moje opcije? Molim Vas za smjernice, nisam se još nikada našao u ovakvoj situaciji.

 

To je koji uređaj?

Stroj za pranje rublja?

 

Kako znate koliko košta popravak, kad uopće ne znate koji je kvar?

Jako je malo vjerojatno da se stroj od stajanja pokvari. Najvjerojatnije se radi o nekom minornom feleru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, radi se o uređaju za pranje rublja. Meni je najmodavac rekao da očekuje taj iznos od mene.

 

To je koji uređaj?

Stroj za pranje rublja?

 

Kako znate koliko košta popravak, kad uopće ne znate koji je kvar?

Jako je malo vjerojatno da se stroj od stajanja pokvari. Najvjerojatnije se radi o nekom minornom feleru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, radi se o uređaju za pranje rublja. Meni je najmodavac rekao da očekuje taj iznos od mene.

 

Stroj ne uzima vodu?

Zatvorite vodu na slavini, odšarafite dovodno crijevo na stroju, stavite taj kraj u kantu i pustite vodu. Ako voda teče iz crijeva, onda se vjerojatno sito na elektroventilu zapunilo pjeskom. Očistite sito.

 

Ili pozovite nekog majstora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija