Jump to content

Gubitak prava na socijalnu skrb zbog zaposlenog djeteta


zerofear

Preporučene objave

Poznat mi je slučaj gdje je otac izgubio pravo na mjesečnu socijalnu naknadu zbog (kako on kaže) toga jer je dobio rješenje kako ga njegovo dvoje zaposlene djece može uzdržavati.

Oba djeteta imaju 30+ godina i odselili su godinama ranije te nisu s ocem u nikakvim odnosima.

 

Može li mi netko pojasniti ovo, ili je on nešto krivo razumio u rješenju?

Nažalost taj otac nije sa svojom djecom u dobrim odnosima već nekoliko godina i oni ne žele ni čuti za njega. Što je moguće učiniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što ukoliko otac ne posjeduje nekretninu niti ne posjeduje ništa što bi mogao ostaviti djeci (npr vozilo)?

 

Po zakonu, djeca su dužna uzdržavati stare i nemoćne roditelje.

U praksi, to ovisi i od materijalnih mogućnosti djece.

Moguće je dakle da bi socijalna služba ganjala djecu da uzdržavaju oca.

Pogotovo ako im je otac darovao vrijednu nekretninu.

 

 

Ili u slučaju da posjeduje - što ukoliko djeca ne žele vratiti socijalnoj skrbi iznos - kome nekretnina pripada tada?

 

Tada će se vjerojatno nekretnina ovršiti i dug naplatiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Po zakonu, djeca su dužna uzdržavati stare i nemoćne roditelje.

U praksi, to ovisi i od materijalnih mogućnosti djece.

Moguće je dakle da bi socijalna služba ganjala djecu da uzdržavaju oca.

Pogotovo ako im je otac darovao vrijednu nekretninu.

 

Otac je radno sposoban ali mu je nemoguće zaposliti se jer ga nitko ne želi uzeti u radni odnos.

 

Njegova djeca nisu u kontaktu s njim kao što sam prethodno rekao, a socijalna služba mu je uskratila pomoć i sada ima doslovno nula kuna primanja pa je samim time i upitna egzistencija.

Je li ne postoji ništa drugo što otac može učiniti, s obzirom da djeca ne žele čuti za njega?

 

Još jedno pod-pitanje kad već pišem, možda je malo glupo pa isprike unaprijed: na koji način centar za socijalnu skrb ima uvid u financijsko stanje njegove djece, na temelju kojeg zaključuje da ga djeca mogu uzdržavati? Nisu na istoj kućnoj niti poreznoj listi, djeca žive u drugom gradu već godinama gdje uostalom i rade.

Otac je svojevremeno morao potpisati izjavu kojom blagorečeno dopušta centru za socijalnu skrb uvid u sve njegove financije, bankovne račune i slično, ali njegova djeca nikada takvo što nisu potpisala pa mi je zato malo neobično.

 

Zahvaljujem na odgovoru unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija