Jump to content

bracna stecevina, alimentacija-hitno


venci

Preporučene objave

Suprug i ja smo sporazumni u pogledu zahtjeva za razvodom i skrbništva (ja). Problem je alimentacija. Ima osiguran prijevoz na posao, odjecu na poslu i topli obrok. Ja nemam takve uvjete na poslu. Primanja su mu 6600, meni 4500 i trosak kredit za stan.Dijete je staro 10 godina i nekom matematikom sam izracunala da mi mjesecno treba za njegove potrebe oko 2000 kuna. Koliku alimentaciju mogu ocekivati od suda u slucaju nedogovora?

Kreditom iz programa POS kupili smo stan prije tri godine. Pristaje da dijete i ja ostanemo u stanu, ali da ga obestetim. Cijena stana je bila jako povoljna za kupce koji su placali gotovinom. On trazi polovicu razlike trzisne cijene i cijene kredita kad bi se sada zatvorio. Jel fer? Ja moram nastaviti otplacivati kredit i smisliti odakle ga obestetiti.

Koliko traje postupak razvoda od predaje zahtjeva do presude, u slucaju sporazumnog razvoda?

Posjetila sam odvjetnika i platila 1000 kn i opet nemam odgovor na ova pitanja, molim pomozite!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Ma u pravu ste i ja bih to ucinila, ali jedini razlog zasto ja zelim ostati u stanu je taj sto se nalazi u neposrednoj blizini djetetove skole. U tom kvartu nema bas stambenih zgrada i stanova za kupnju pa bi takvo rjesenje (da ja uzmem novac) znacilo i djetetovo preseljenje u drugi kvart i skolu.....a to bih htjela izbjeci jer mu je jedna trauma dovoljna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

..Koliko traje postupak razvoda od predaje zahtjeva do presude, u slucaju sporazumnog razvoda?

Posjetila sam odvjetnika i platila 1000 kn i opet nemam odgovor na ova pitanja, molim pomozite!!!

 

Neznam da li vamm je odvjetnik radio zahtjev ili nije

ili je to samo cijena za dati savjet odnosno misljenje

no kako bilo da bilo ako ste predali zahtjev i u svemu ste saglasni misljenja sam a obzirom na iskustvo da bi za cca 90 dana trebali biti razvedeni, al to cini mi se ovisi o sudu tj njihovoj zakrcenosti,,u mome sudu to rade samo dva (2) suca i tu i tam uskace i predsjednik suda..tako da vam je to ovisno o mjesnim prilikama a i o CZSS jer imate malodobno dijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija