Jump to content

odlazak u inozemstvo


TomislavaMirano

Preporučene objave

Razvedena sam majka djece stare 17 i 14 god,djeca su povjerena na skrb i odgoj meni.....sa ocem su imali koliko toliko normalne kontakte do prosle god......ne zele vise ici k njemu,maltretira ih i omalozava,kada su dolazili k njemu,bili su sami jer ke uvijek ponekoliko sati sjedio kod susjeda.Na samu veliku subotu dijete mi salje poruku da je gladno da je tata otisao u 8 sati po kruh i jos nije dosao....to je vec bilo 15 sati .....promijenio broj telefona,tako da ga vise nisu mogli kontaktirati....javila sam se na centar i rekli da ih vise ne vodim.....da na pomenem ja sam bila ta koja ih je vukla na silu k ocu,on ih nikad nije trazio....a uz to oboje djece imaju zdravstvenih poteskoca i nije brinuo dali su djeca kad su kod njega uzeli terapiju,sadasnji parter radi u Njemackoj i uz razgovor s djecom odlucili smo svi gore k njemu,dkeca jedva cekaju da odu,bivsi naravno odbio dati suglasnost,pokrenula sam postupak na sudu.....sud i centar su na mojoj strani.....jos je jedna parnica na sudu i on ce se vjerojatno zaliti.....dali mi mozemo otici,ako se on bude zalio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A kakvih bi problema imali sa napustanjem zemlje.....On moze u Njemackoj pokrenuti postupak za povrat djece, medjutim vasa djeca su dovoljno stara i ako kazu da zele ostati u Njemackoj s vama sud ce to uvaziti....uz to cete imati i nepravomocnu presudu iz HR koja ce kad tad postati pravomocna i misljenje CZSS koje ide vama u prilog. Ako zelite cekajte pravomocnu presudu ali je pitanje kad ce zalba biti rijesena jer su sudovi zakrceni pa se nemojte cuditi ako cete cekati 10 i vise mjeseci.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija