Jump to content

Alimentacija


mimi72

Preporučene objave

Postovani! Vise neznam gdje da se obratim jer svi govore drugacije. Moj bivsi suprug ne placa alimentaciju redovito, recimo plati dva mjeseca, a zatim sest mjeseci ne. On i njegova sadasnja supruga s kojom nije vjencan imaju neku firmu koja nije na njegovo ime, tj. njega nigdje nema a glavni sef je neki njemac, radi po americi i nekim stranim zemljama. Snjom ima dvoje maloljetne djece dok ja imam isto sina 16god i kcer 12 god. Pa se pitam da li njemu nitko nista ne moze. Dali ja mogu ponovo pokrenuti sudski postupak protiv njega i traziti povecanje alimentacije? Da napomenem da zive u hrvatskoj. Znam da ima novaca, vozi audi i obnavljaju kucu ali sve je na njoj. on u hr nema nista da je prijavljen samo kad radi vani prima placu ali to je druga zemlja i nemoze ga se naci. ocajna sam i neznam sto da radim. Ja ga ponekad molim da dodje vidjeti djecu jer ih nije vidio od 2010 god. i sada nas je blokirao svuda i nemozemo do njega nikako cak je i malom blokirao poruke posvuda da nebude s njim u kontaktu. Cak i djeci iz njezinog prvog braka sve kupuje laptope i svasta a svojoj prvoj djeci skoro pa nista. Kako ide procedura da dijete tuzi roditelja? molim pomoc, hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li pokrenuli ovrhu na FINI? Da li ste zatrazili od CZSS da preuzme placanje alimentacije na sto imate pravo ako ne placa duze od 6 mjeseci? Da li ste podnijeli kaznenu prijavu drzavnom odvjetnistvu zbog neplacanja alimentacije? U kojoj zemlji radi i za koju firmu? Ako radi na podrucju EU moze se i tu napraviti ovrha na njegova primanja....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sa centra sam dobivala tri godine ali to je isteklo, vec sam ga tuzila prije i dobila da u roku neznam napamet mora platiti sve zaostatke inace ide uzatvor na sedam mjeseci. U fini nemogu napraviti ovrhu jer nije nigdje prijavljen da radi u hr provjerila na mirovinskom. a znam da ima novaca i to dosta ali nema nista na sebi nego sve na njoj. Kaznenu prijavu sam podnijela i tako sam uspjela ishoditi od CZSS privremeno uzdrzavanje od 2010 do 2013. Ali nista. Zato me zanima da li imam pravo na ponovno podizanje kaznene prijave jer je zadnje rociste za al na sudu bilo 2012god.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa eto nije otisao u zatvor, a nisu mu nista ni za ono sto sam dobivala sa centra nitko mu nista nemoze. Ja odvjetnika uopce nemam a presuda za alimentaciju je donesena kad je i zakljucena rastava braka 30. 12. 2009. god s tim da se za alimentaciju jos poslije vodio sud jer ga nisu mogli naci a to je trajalo do 2012 god i od tada nista. Kao sud ga tjera tri godine i i onda vise nemogu nista, tako su meni rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja stvarno ne znam sta ste vi cekali do sad.....ova presuda o zatvoru vjerojatno nije provedena jer vam je bar nesto uplatio, sami ste napisali da dva mjeseca plati pa 6 mjeseci ne. Sta se ovrhe tice morat cete ici sudski jer vam je presuda iz 2009, ne mozete direktno na FINU. Imate pravo na besplatnog odvjetnika jer se radi o uzdrzavanju djece, podnesite zahtjev uredu drzavne uprave u vasem mjestu.*Inace ovo ne preporucujem ali cim prije pokrenite tuzbu protiv njegove majke za placanje alimentacije pa ga mozda ona natjera da proda svoj skupocjeni auto i izvrsi obveze prema svojoj djeci. Besplatnog odvjetnika mozete ostvariti i preko brojnih zenskih udruga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako sami znate podnijeti tuzbu i zastupati se na sudu onda ne treba...odvjetnik ce vam biti besplatan, samo morate podnijeti zahtjev. Da se razumijemo, tesko da cete presudom od njegove majke dobiti vise od 200 kn po djetetu na njezina primanja od 1000 kn. Osobno smatram da je taj zakon po kojoj djedovi i bake placaju uzdrzavanje nepravedan. Nadam se samo da ce njegova majka ako ima ikakav utjecaj na sina izvrsiti pritisak na njega kad dobije tuzbu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto se tice njegove majke , meni je zao zene stvarno, nazove djecu i prica snjima i bolesna je nije kriva sto joj je on sin, ali ona mi je dala informaciju da on radi po vani i da imaju tu neku firmu. I ja se nadam da ce izvrsiti pritisak. Ni ja se ne slazem s tim zakonom ali eto...zbog da izvinete budala bake i dede ispastaju a vole svoje unuke. Hvala jos jednom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://www.udu-zz.hr/zahtjev%20za%20odob-bpp.pdf

 

Ovdje vam je zahtjev koji morate isprintati i ispuniti te ga odnijeti u ured. U zahtjevu imate stupce gdje stavljate podatke djeteta i svoje podatke kao skrbnika. Za svaku pravnu stvar ide jedan zahtjev tako da isprintajte vise komada. Ako nesto ne znate popuniti otidjite u ured pa ispunite po njihovim uputama...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija