Jump to content

nematerijalna i materijalna uskrata ostvarenih prava


austen

Preporučene objave

Poštovani-e,

molim Vas za smjernice i savjet glede mogoćnosti ostvarivanja po meni uskraćenih i dolje naznačenih prava.

1. Nematerijalno

 

Ugovorom definirano me poslodavac uputi na doškolovanje uz obvezu odrađivanja 2g po završetku diplomskog studija (VSS) ili vraćanja školarine...; opis radnog mjesta propisuje min. VŠS ili VSS. Studij se završi, ali mijenja se uprava i nakon mog saznanja da je u evidenciji HZMO godinama prijavljena min. potrebna SSS. Zamolim da mi se evidentira VSS, jer sam ju stekao upućen od strane poslodavca, i jer mi stoji u opisu radnog mjesta min VŠS ili VSS. ali novi direktor podivlja na taj zahtjev iako je plaća definirana u bruto iznosu nema nikakve veze sa stručnom spremom.

Dali obzirom na navedeno mogu i na koji način ostvariti upis ispravnih podataka u HZMO otkuda me inače upućuju na inspekciju.?

 

2. Od početka krize 2009.g prestaje se plaćanjem prekovremenog rada a sati se akumuliraju u digitalnoj evidenciji rada te se kontinuirano ovisno o mogućnostima koriste slobodni dani i ili sati sl iz tog "fonda sati" koji i dalje raste jer je priliv veći od mogućnosti za korištenje ali ne postoji pisana odluka o takvom načinu korištenja sati(nejednolik raspored).

Prije 2g i 10mj nova uprava izbriše poprilično glomazan fond prekovremenih sati.

 

Dali je sve to išlo u zastaru u slučaju potraživanja pravnim putem?

 

3. Uvodi se odluka da se svakodnevno šalje utrošeno radno vrijeme na nadređenog od prije godinu dana te je i na taj način opet razvidno generiranje radnih sati koji se vide u papirnatim evidencijskim listama (dolazak i odlazak s posla) dok u digitalnoj evidenciji se evidentira samo prisustvo od8h na poslu bez točnog vremena dolaska i odlaska.

 

Dali se isto može koristiti u eventualnom postupku potraživanja?

Dali isto može biti razlog za podnošenje izvanrednog otkaza ugovora o radu od strane radnika?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija